Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Weekend ciepły z przelotnymi opadami

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Weekend rozpoczął się ciepłym piątkiem. W sobotę ma być ciepło z przelotnymi opadami. Doskonały czas na spacer, czy prace w ogródku.

W piątek Polska pozostaje w zasięgu wyżu znad Półwyspu Bałkańskiego - informuje IMGW. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie bez większych zmian. Stacja pomiarowa Instytutu w Marianowie o godz. 13:00 zanotowała 12,4°C. Do końca dnia ciepło i bez opadów, wiatr słaby z kierunków południowych.

W sobotę Polska będzie pod wpływem zatoki związanej z niżem nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, napłynie za nim chłodne powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Od zachodu z fronem atmosferycznym przemieszczać się będą przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny.

W niedzielę Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Bałkanów, w chłodnym powietrzu polarnym morskim napływającym z zachodu. Ciśnienie na wschodzie kraju wzrośnie, na zachodzie zacznie spadać. Przewiduje się zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 11°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, zachodni oraz południowo-zachodni. 

W przyszłym tygodniu w od poniedziałku powoli od zachodu napłynie ciepłe powietrze. We wtorek temperatura w rejonie Łomży wyniesie około 16°C, a we wtorek 17°C.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę