Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
Łomżyńska Jesień Kulturalna 2005

Muzyczne Zaduszki

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na Muzyczne Zaduszki. Koncert pt. "Wspomnienie o..." odbędzie się 30 października o godzinie 18.00 w Klubie PopArt przy ul. Wojska Polskiego 3. Największe przeboje Czesława Niemena wykona Joachim Perlik, znany z programu telewizyjnego "Jaka to melodia".

JOACHIM PERLIK. Wokalista o warunkach głosowych pozwalających mu zmierzyć się z twórczością muzyczną Czesława Niemena. Od dawna zafascynowany nią, włączał do tej pory niektóre tylko utwory mistrza do wykonywanego przez siebie repertuaru. Obecnie prezentuje recital, który jest swego rodzaju hołdem złożonym wielkiemu kompozytorowi i jego muzyce, muzyce która była czymś wyjątkowym, niewyobrażalnie magicznym na tle polskiego szarego świata muzycznego, ponadczasowym zjawiskiem tak jak ponadczasowym i wyjątkowym człowiekiem był jej twórca...

RECENZJA Z MAGAZYNU MUZYCZNEGO : "...Porywanie się na "świętości narodowe", do jakich niewątpliwie należy spuścizna po Niemenie, to nie lada odwaga, ale i... odpowiedzialność. Podejmowały się tego najważniejsze postacie polskiej sceny rozrywkowej. Były to próby mniej czy bardziej udane, wnoszące coś nowego (lub nie), silące się na oryginalność lub zachowawcze.
Do niedawna miałem wiele sceptycyzmu dla wielu tego typu przedsięwzięć, podejrzeń o wykorzystywanie koniunktury, o podhaczenie się pod twórczość Niemena, li tylko z pobudek czysto komercyjnych. Obecnie traktuję to wszystko z dużo większą dozą tolerancji, zrozumienia, dystansu. Ba, staję się gorącym admiratorem całego ruchu coverowego, o ile ma to oczywiste walory artystyczne. Dlaczego niby mamy zakładać, że te wszystkie działania artystyczne, honorujące Jego dorobek, nie mogą mieć u
swego podłoża czystych intencji - ukochania tej twórczości i przekazania swych uczuć w ten właśnie sposób? Wszystko to można odnieść śmiało do płyty Joachima Perlika. Ja mu zwyczajnie wierzę. Wierzę w szczerość tego, co stoi za tym przedsięwzięciem i słyszę to w każdym szczególe, tak pieczołowicie dopracowanym, zaaranżowanym i wykonanym najlepiej jak można."
Bogdan Ratajczyk
210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę