Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5910

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


DZIEŃ EDUKACJI NARODWOEJ

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W ZSE I O NR 6 W ŁOMŻY


Obchody Dnia Nauczyciela . „Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. Jan Paweł II W dniu 13 października 2005 roku cala społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii, upamiętniającej Święto Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, p. Paweł Drożyner, powitał serdecznie zgromadzonych. Szczególnie ciepłe słowa powitania skierował do zaproszonych na uroczystość gości – emerytowanych nauczycieli naszej szkoły. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy II A, II TB i III PC pod kierownictwem p. Jadwigi Rogalskiej i p. Izabeli Haponik. Zebranych powitano piosenką „Kasztany” w wykonaniu szkolnego chóru, o którego umiejętności wokalne zadbał p. Michał Sawicki. Uczniowie rozpoczęli uroczystość ciepłymi słowami podziękowania nauczycielom za trud, serce oraz wysiłek włożony w wychowanie i nauczanie. Wyrazili dowody wdzięczności za to, co zdołali dzięki nim odkryć i poznać, recytując wiersze Ewy Lipskiej, Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. Przepełnione one były niekłamanym wzruszeniem. W słowach poezji wspomnieli też o pedagogach, którzy już odeszli, ale pozostawili niezatarte wspomnienia w sercach swoich wychowanków. W akademii nie zabrakło też elementów humoru. Uczniowie w parafrazie Mickiewiczowskiej „Niepewności” wyrazili swój szacunek pedagogom. Całość wzbogacały piosenki Marka Grechuty i Czerwonych Gitar wykonane przez szkolny zespół wokalny. Akademię uwieńczył mistrzowski występ Michała Perkowskiego i Pawła Piwowarskiego, którzy wykonali specjalnie dla grona pedagogicznego piosenkę. Część przygotowaną przez uczniów zakończyło wręczenie przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego na ręce dyrektora szkoły bukietu kwiatów, do których dołączono serdeczne życzenia wszystkim, świętującym Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość zakończyła się miłym akcentem wręczenia nagród Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy nauczycielom.


Artykuł przygotowała mgr Izabela Haponik

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
śr, 26 października 2005 09:03
Data ostatniej edycji: śr, 07 maja 2008 11:52:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę