Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5909

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERSZYCH ZSE I O NR 6 W ŁOMŻY


Jak oswoić kotka ze szkołą? ...czyli otrzęsiny w naszej szkole. 1 października 2005 roku, jak nakazuje tradycja, odbyły się w naszej szkole „Otrzęsiny” przygotowane przez uczniów klasy II PC, których wspierali w przygotowaniach: nauczycielka języka polskiego p. Izabela Haponik oraz nauczyciel przysposobienia obronnego p. Jan Krysiuk. Uczniowie klas starszych przez cały wrzesień czekali na tę chwile, obserwowali młodszych kolegów, zastanawiając się co wniosą do naszej szkoły. Czy tylko kurtki, buty i książki? Przyglądali im się z ukrycia, obserwowali każdy ruch, każdy gest, każde drgnięcie powiek. Wreszcie nadszedł oczekiwany przez wszystkich dzień otrzęsin. Ubrani odświętnie pierwszoklasiści z drżeniem serca oczekiwali na to, co się wydarzy. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor szkoły, Paweł Drożyner. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów klas pierwszych, wyrażając przekonanie, że ZSEiO nr 6 w Łomży jest szkołą, która spełni wszystkie ich oczekiwania. Szczególnie uroczysty charakter miał moment ślubowania, które złożyli przedstawiciele klas pierwszych. Kolejnym krokiem ku wstąpieniu do społeczności szkolnej były pokazy umiejętności pierwszaków. Prezentacje wykazały, że są wśród nich niezwykle utalentowani wokaliści i artyści kabaretowi. Kiedy się wydawało, że uczniowie klas pierwszych zawładnęli salą gimnastyczną niespodziewanie na scenę wkroczyli uczniowie II PC jako tancerze i tancerki oraz słudzy Czarnej Damy czyli Anety Sulewskiej. Na sali zapanowala atmosfera grozy. Przerażenie potęgowała odpowiednio dobrana muzyka, światło, zasłona dymna. Dodatkowo atmosferę elektryzował taniec w wykonaniu Ariela Majtasa i Konrada Kijka. Starsi koledzy pod wodzą najokrutniejszej z wampirzyc poddali różnorodnym torturom pierwszaków. W starciu ze starszymi wykazali się odwagą i wiarą w swoje siły. Stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Po otrzęsinach miała się odbyć dyskoteka, jednak dzień przed uroczystością miał miejsce wypadek autokaru wiozącego uczniów białostockiego liceum do Częstochowy. Aby uczcić pamięć kolegów uczniowie naszej szkoły postanowili odwołać dyskotekę.


Artykuł przygotowała mgr Izabela Haponik

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Aneta Wiktorzak
śr, 26 października 2005 09:01
Data ostatniej edycji: śr, 07 maja 2008 11:55:32

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę