Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


POKAZ PIERWSZEJ POMOCY

17.102005R. "AKCJA RATUNKOWA" - POKAZ I ĆWICZENIA

W dniu 17.10.2005r. O godzinie 10.00 w naszej szkole odbył się pokaz praktyczny z omówieniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem pokazu było przedstawienie społeczności szkolnej praktycznych działań ratowniczych w czasie wypadku komunikacyjnego. Pokaz składał się z dwóch części: 1.Praktyczne działanie ratownika w czasie pomocy przy wypadku komunikacyjnym, zabezpieczenie miejsca wypadku i udzielenie pierwszej pomocy przed przybyciem wykwalifikowanych służb ratunkowych (Pogotowia Ratunkowego i Państwowej Straży Pożarnej). 2.Praktyczna z omówieniem niżej wymienionych urazów: a)pierwsza pomoc poszkodowanemu z urazem kręgosłupa (kierowca), udzielenie mu pierwszej pomocy poprzez unieruchomienie kręgosłupa w części szyjnej, przeprowadzenie zabiegów resuscytacyjnych – przywrócenie pracy serca i płuc; b)pierwsza pomoc poszkodowanemu będącemu w szoku, przeprowadzenie badania fizykalnego i zaopatrzenie rozpoznanych urazów; c)pierwsza pomoc w przypadku utraty przytomności (omdlenie); d)wycinanie poszkodowanego uwięzionego na tylnim siedzeniu pojazdu. W pokazie brali udział członkowie szkolnego Koła PCK oraz jednostka Pogotowia Ratunkowego, wóz techniczny Państwowej Straży Pożarnej. Ćwiczenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży jak i grona pedagogicznego, którzy w sposób naoczny mogli uczestniczyć w czynnościach ratowniczych i utrwalić podstawowe czynności ratownicze na miejscu zdarzenia. Szczególne podziękowanie należy złożyć uczniom klasy II PC w osobach: Daniel Orzołek, Ariel Majtas, Radosław Frąckiewicz, Błażej Bielecki, Tomek Klepacki, Łukasz Majewski oraz uczniowi klasy II LO Pawłowi Pietrzykowskiemu.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

Załączniki

Aneta Wiktorzak
śr, 26 października 2005 08:57
Data ostatniej edycji: cz, 02 kwietnia 2015 10:28:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę