Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zmarł Andrzej Ryński, były Komendant Miejski Policji w Łomży

Główne zdjęcie
Andrzej Ryński (+61)

Inspektor w stanie spoczynku Andrzej Ryński, Komendant Miejski Policji w Łomży w latach 2009-2014, zmarł w niedzielę w swoim domu z Suwałkach. Miał 61 lat.

Andrzej Ryński urodził się w Sosnowcu. Pierwsze policyjne kroki stawiał w pionie prewencyjnym. Później był komendantem VI białostockiego komisariatu, a potem oficerem dyżurnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Następnie w tej samej jednostce był Zastępcą Naczelnika Sztabu. W kolejnym etapie służby był Komendantem Miejskim Policji w Suwałkach, Komendantem Powiatowym Policji w Siemiatyczach i Komendantem Miejskim Policji w Łomży. Stąd w kwietniu 2014 roku odszedł na emeryturę. Był absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. 

Inspektor Andrzej Ryński był lubiany przez podwładnych i przez ludzi, z którymi się spotykał. Rzeczowy, otwarty i oczytany. Z łomżyńską jednostką żegnał się w 11 kwietnia 2014 roku ze łzami w oczach. - Czynię to z żalem. To bardzo dobra jednostka, mam tu wielu przyjaciół – mówił na pożegnanie. Jego pracę wysoko oceniał ówczesny prokurator okręgowy w Łomży, Tomasz Wilk. - Łomża od wielu lat nie miała tak dobrego komendanta – chwalił żegnając odchodzącego na emeryturę komendanta. 

Inspektor w stanie spoczynku Robert Marciniak, I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży w latach 2008-2012 wspomina szefa jako „Dobrego fachowca, wymagającego i sprawiedliwego".

 

Czytaj także:

Ryński objął Komendę
Łomża jak Siemiatycze

Chuligani atakują

Wymiana komendantów


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę