Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 stycznia 2021 napisz DONOS@

13. festiwal „Big Bit” w sieci

Wciąż można nadsyłać zgłoszenia-nagrania wideo na XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Big Bit” Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. – W tym roku bohaterką naszego festiwalu jest legendarna Kora – Olga Jackowska – mówi jego inicjator i organizator Bernard Karwowski. – Można nagrywać piosenki Maanamu, jej solowe utwory czy kompozycje przez nią wykonywane – wybór jest ogromny, dlatego liczymy, że jury pod przewodnictwem wokalisty Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego będzie miało komu przyznawać nagrody!

Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizatorom festiwali, konkursów i przeglądów, ale trzynastka w przypadku „Big Bitu” w żadnym razie nie okazała się pechowa. 

– Szkoda, że nie możemy spotkać się na żywo, bo zawsze podkreślam, że w przypadku naszego festiwalu duże znaczenie ma aspekt edukacyjny i możliwość występu finalistów przed gwiazdą wieczoru, ale nie mamy wpływu na obecną sytuację – mówi Bernard Karwowski, ceniony instruktor wokalny i opiekun Studia Piosenki Pop Art w MDK-DŚT. – Przenieśliśmy się więc do sieci i 13. edycja festiwalu odbędzie się wirtualnie.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży z Łomży i powiatu łomżyńskiego oraz grajewskiego, kolneńskiego i zambrowskiego. Zgłoszenia można nadsyłać do 15. grudnia, a już 28. grudnia zostanie ogłoszona lista nagrodzonych, zdobywców bonów zakupowych. Repertuar obowiązkowy to w tym roku piosenki Kory, charyzmatycznej wokalistki i autorki tekstów kultowego Maanamu, ale też Pudelsów i artystki solowej. 

– Promowanie polskiej, ambitnej piosenki od początku było naszym założeniem – podkreśla Bernard Karwowski. – Każdego roku wybieramy jakiegoś wiodącego wykonawcę, a w ubiegłym nawet dwóch, bo Lady Pank i Republikę. Teraz pojawia się Kora, bo nie było festiwalu, żeby uczestnicy nie sięgali po piosenki Maanamu, które są wciąż aktualne i ponadczasowe.

Uczestnicy konkursu będą podzieleni na trzy kategorie: dzieci do lat 10, 11-13 lat oraz 14-16 lat. W przypadku zespołów o zakwalifikowaniu do danej kategorii decyduje wiek jego najstarszego członka. Konkursowe wykonania oceniać będą: przewodniczący Krzysztof „Jary” Jaryczewski, Marcin Wincenciak, wokalista jazzowy pochodzący z Łomży, wychowanek Bernarda Karwowskiego i wokalistka Dorota Theisebach. 

– Uczestnicy festiwalu nadsyłają na adres organizatora zarejestrowane w formacie video – mp4 wykonanie jednego utworu z repertuaru festiwalowego – przybliża szczegóły techniczne Bernard Karwowski. – MDK-DŚT oferuje zainteresowanym pomoc w rejestracji występu z przygotowaną  piosenką, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia i uzgodnienia dokładnej godziny i daty nagrania. Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest przesłanie na adres e-mail: b.karwowski@mdk.lomza.pl, poprzez serwer zewnętrzny (www.wetransfer.com) wypełnionej karty zgłoszeniowej oraz nagranego materiału wideo (obraz i dźwięk) z wykonanym utworem muzycznym. Materiał wideo powinien być w rozdzielczości maksymalnej 1920x1080 pikseli, zakodowany w jednym z formatów: mp4, mpg, mov oraz w rozmiarze nie przekraczającym 2GB.

Konkurs odbędzie się online, ale w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej nie wykluczamy, że zorganizujemy w MDK -DŚT koncert galowy, albo zaprosimy zwycięzców do zaprezentowania się podczas innego naszego koncertu, na przykład poczas festiwalu Off Road. 

Karta zgłoszenia

Wojciech Chamryk

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę