Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@

Kuratorium o "najdalej idących konsekwencjach" Czarnka

Główne zdjęcie
Hasło z protestów na ulicach Łomży

Czy doszły do Kuratorium Oświaty w Białymstoku instrukcje ministra edukacji Czarnka w sprawie zgłaszania przez kuratora i dyrektorów nauczycieli, którzy brali udział i/lub zachęcali uczniów do uczestnictwa w demonstracjach Strajku Kobiet przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z powodu wad płodu? - wysłaliśmy pytania w miniony czwartek. - Informuję, że do Podlaskiego Kuratora Oświaty nie wpłynęły informacje o tym, by nauczyciele zachęcali uczniów do udziału w manifestacjach - odpowiedziała rzeczniczka kuratorium Małgorzata Palanis. Jak sama twierdzi, "odpowiadając na pytania", zatem Czytelnicy sami sprawdzą, czy doczekali się wyjaśnień.

Rzecznik Kuratorium Oświaty w Białymstoku na serię poniższych zapytań odpowiada krótko, jak wyżej i jak dalej. Małgorzata Palanis: "Nie przeprowadzaliśmy w tej sprawie kontroli, nie pozyskiwaliśmy informacji od dyrektorów szkół o udziale nauczycieli w manifestacjach, nie prowadzimy statystyk w tym zakresie". Tydzień temu rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska podała w informacji do PAP stanowisko MEN, którym od października kieruje Przemysław Czarnek - określający prawa człowieka i równość ludzi idiotyzmami. 43-letni minister z nadania PiS postraszył nauczycieli publicznie, m.in., że "będą wyciągane wszystkie najdalej idące konsekwencje, które są w granicach możliwości prawnych ministerstwa i kuratoriów". 

Minister Czarnek (PiS) straszy nauczycieli "konsekwencjami"

Jaka jest opinia kuratora podlaskiego o tej inicjatywie ministra?
Oto lista pytań do Podlaskiego Kuratorium Oświaty, jakie wysłaliśmy do Białegostoku z 4lomza.pl. Jednak po "odpowiedziach" jw. rzecznik Małgorzaty Palanis, poprosiliśmy o wyjaśnienia rzecznika MEN Annę Ostrowską i Justynę Sadlak z Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie.   

1.   jakie są dyrektywy ministra oświaty w tej sprawie? - mówił o raporcie na poniedziałek, 9. XI; 

2.   czy kuratorium w tej sprawie skontaktowało się z dyrektorami szkół - których? - w Łomży i województwie?

3.   jakie ew. były zapytania czy oczekiwania kuratora podlaskiego w tej sprawie?

4.   czy do kuratorium przychodziły sygnały o nauczycielach demonstrantach i "zachęcaczach" uczniów? jeśli tak - ile i od kogo?

5.   jakie "konsekwencje " ew. wskazuje minister czy jakie bierze pod uwagę kurator podlaski?

6.   jaka jest podstawa prawna domagania się od dyrektorów takich inf. o nauczycielach, jak udział w strajku na ulicy, od dyrektorów szkół?

7.   czy były w tej sprawie narady czy telekonferencje przedstawicieli kuratora z dyrektorami?

8.   jaka jest opinia kuratora podlaskiego o tej inicjatywie ministra?

9.   czy kuratorium ma dane, szacunki o liczbie miejscowości, placówek i nauczycieli, uczestników Strajku Kobiet? w tym pytaniu chodzi o ukazanie skali zjawiska;

10.   statystyki - liczba żłobków i przedszkoli, podstawówek, szkół średnich - z podziałem na licea i technika, burs i innych placówek oraz liczba nauczycieli w województwie; 

11.   czy może wiadomo, ilu z nich przebywa w izolacji z powodu covid-19, potwierdzonego testem, a ilu jest na kwarantannie?

12.   czy chorzy prowadzą nauczanie zdalne? czy mogą tak pracować? jak to wygląda z perspektywy prawa pracy i praktyki szkół?

13.   prośba, żeby pytanie 12. odnieść do sytuacji w Łomży - dyrektor delegatury KO wcześniej przy innym temacie odsyłał do rzecznik KO. 

14.   czy w województwie i w Łomży zostali namierzeni nauczyciele "wichrzyciele"? ew. ilu i w których szkołach, jeśli w Łomży?

Czytelnicy pytań 4lomza.pl i odpowiedzi Kuratorium białostockiego mogą również zastanowić się, gdzie tkwi problem z otrzymaniem informacji publicznej w instytucjach podległych Czarnkowi...?

Mirosław R. Derewońko

 

Dyrektor Zdanowicz: "Minister nie rządzi sumieniami"


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę