Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

Praca w Straży Miejskiej

Do końca października można składać aplikacje do pracy w Straży Miejskiej. Miasto ogłosiło, że ma 5 wolnych stanowisk. - To uzupełnienie etatów mundurowych – wyjaśnia z-ca komendanta Zbigniew Gadziński.

Jeśli masz wykształcenie średnie, skończone 21 lat, polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, unormowane wojsko, nie byłeś karany i masz pełną zdolność do czynności prawnych to pozostaje Tobie jedynie poznać ustawę o strażach gminnych i Rozporządzenie RM w sprawie wykonywania czynności przez strażników gminnych. Spełnisz wówczas minimalne kryteria, aby ubiegać się o tę pracę. Oczywiście, studia w kierunku bezpieczeństwa, prawo jazdy czy znajomość języków obcych są dodatkowo premiowane. Szczegóły są do poczytania na miejskim BIPie. 

 

Wiceprezydent Andrzej Garlicki zapowiedział ostatnio przejęcie monitoringu miejskiego przez straż miejską od policji. Zgodnie z wyjaśnieniami zastępcy komendanta, te etaty nie są przewidziane do komórki monitoringu, która na razie jest w fazie planów, a na pierwszy stopień strażnika miejskiego.

Straż gminna (miejska) wykonuje zadania w zakresie ochrony porządku publicznego i spokoju w miejscach publicznych wynikające z prawa krajowego i miejscowego. Zajmuje się konwojowaniem dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb Miasta. Ochrania budynki komunalne i urządzenia użyteczności publicznej. Ma czuwać nad porządkiem i może kontrolować ruch drogowy w zakresie jaki określiło prawo o ruchu drogowym. Może zabezpieczać miejsca zagrożeń miejscowych czy wypadków. Do jej zadań należy też informowanie społeczności lokalnej o zagrożeniach, zapobiega popełnianiu przestępstw i innym zjawiskom kryminogennym. 

Strażnik może udzielać pouczeń, legitymować, wystawiać mandaty, wydawać polecenia. W sytuacjach, w których ma podejrzenie popełnienia czyny zabronionego może dokonać kontroli osobistej i bagażu.

 

 Ratusz obiecuje umowę o pracę od 1 stycznia 2021.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę