Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 listopada 2020 napisz DONOS@

Narkotyki schowała w biustonoszu

31-letni kierowca volvo nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, który zakończył się po tym, jak kierujący spowodował kolizję drogową.

W minioną środę, policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy na drodze 668 Łomża  - Jedwabne. W Janczewie kierowca Volvo, które przekroczyło prędkość o ponad 70 km/h, nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Pomimo używania sygnałów uprzywilejowania, kierowca dalej nie zatrzymywał się. Nawet zderzenie z jadącą z przeciwnego kierunku toyotą i wyprzedzanym lexusem, nie zmusiły mężczyzny do zatrzymania się. Po tym jak doprowadził do kolizji,  kierowca volvo kontynuował jazdę, ale już po polu. Kiedy już jego auto odmówiło posłuszeństwa, próbował jeszcze swoich sił pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez ścigających go funkcjonariuszy. W pojeździe podróżowała z mężczyzną pasażerka, która jak ustalili policjanci, w trakcie trwania pościgu schowała w swoim biustonoszu narkotyki. Okazało się, że była to amfetamina i marihuana, które należały do 31-letniego kierowcy volvo. Łączna waga odnalezionych przez mundurowych narkotyków, to blisko 20 gramów. Mężczyzna oraz jego pasażerka zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających. 31-latek tłumaczył, że spanikował i dlatego uciekał. Para za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę