Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Porównaj 4 modele rowerków stacjonarnych - sprawdź, który z nich będzie odpowiedni dla Ciebie

Rozważasz zakup rowerka stacjonarnego, ale nie wiesz który będzie dla Ciebie najlepszy? Pozwól, że przedstawimy Ci kilka z nich, opisując przy tym zalety i wady poszczególnych modeli. Pionowe, poziome czy spinningowe?

Na samym początku, zanim przejdziemy do prezentacji poszczególnych modeli, wspomnijmy jednak o podstawowym podziale tego rodzaju sprzętu. Otóż kupując rower stacjonarny musisz zdecydować się pomiędzy rowerkiem pionowym, poziomym lub spinningowym.

Pierwsza kategoria jest najbardziej powszechna i ćwiczy się na niej analogicznie, jak na rowerze „klasycznym” – czyli w pozycji wyprostowanej. Wybór ten jest najbardziej oczywisty dla większości osób. Jeśli jednak masz problemy z kręgosłupem, szukaj raczej rowerów poziomych, które pozwalają na inne rozłożenie środka ciężkości i oszczędzają plecy. Z kolei rowery spinningowe są dla bardziej zaawansowanych osób, które ćwiczą na rowerze stacjonarnym z myślą o zawodach.

Bliższe porównanie wszystkich trzech kategorii znajdziesz w artykule „Pionowe, poziome i spiningowe – jaki rowerek stacjonarny wybrać?”.

Tyle podziału ogólnego, a teraz przejdźmy do właściwej prezentacji.

Rower stacjonarny Hertz Recon

to jeden z tańszych rowerów stacjonarnych, którego cena wynosi około 500 złotych. Obok standardowych cech, jak regulacja siodełka, magnetyczny system oporu, czy kółka transportowe pomagające w przemieszczaniu sprzętu po mieszkaniu, rower Hertz Recon posiada czujnik pulsu oraz manualną regulację oporu.

Zdjęcie 2.jpg

Pomimo budżetowości rozwiązania, nie zabrakło tu komputera mierzącego przebyty dystans, dzięki czemu można łatwo kontrolować swój trening.

Rower magnetyczny Hertz Assac

Podobnie jak poprzedni rower, ten tez należy do kategorii rowerów stacjonarnych pionowych. W porównaniu z Reconem jest jednak o wiele bardziej zaawansowany. Obok standardowej regulacji pionowej siodełka i kierownicy, w przypadku tej ostatniej można zmieniać także kąt nachylenia. Co istotne – konstrukcja roweru Hertz Assac jest na tyle masywna, że zyskuje on na stabilności. Sam rower posiada wbudowany pulsometr, a regulacja oporu jest 32-stopniowa – co daje ogromne możliwości treningowe.

Zdjęcie 3.jpg

Całość kosztuje około 1500 złotych.

Rower poziomy Hertz Comfort

Tym razem rower typu poziomego, kosztujący około 1000 złotych. Model ten wyróżnia się bardzo cichą pracą, którą zawdzięcza paskowemu napędowi. Regulacja pozwala na dopasowanie sprzętu do indywidualnej budowy ciała, a komputer treningowy, który jest zintegrowany z rowerem Hertz Comfort, pozwala na kontrolę parametrów treningowych – takich, jak czas ćwiczeń, osiągana prędkość, aktualny puls (rower posiada wbudowany pulsometr),czy szacowana liczba spalonych kalorii.

Zdjęcie 4.jpg

 

Rower spinningowy Hertz XR-550

Na koniec sprzęt treningowy z łańcuchowym systemem napędu, przeznaczony dla osób bardziej zaawansowanych. Ten kosztujący około 1400 złotych rower stacjonarny wyposażono wkoło zamachowe o wadze 19 kilogramów – dla początkujących dużo, ale dla osób, które chciałyby w domu przygotować się na przykład do jazdy rowerem po górach to całkiem dobra wiadomość.

Zdjęcie 5.jpg

Rower wyposażono oczywiście w sensory pulsometru, wielofunkcyjną kierownicę i komputer treningowy, z którego pomocą można realizować rozmaite plany treningowe.

 

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę