Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Gloria Artis na 90-lecie Hanki Bielickiej

Główne zdjęcie
Hanka Bielicka

Najsłynniejsza łomżanka Hanka Bielicka została uhonorowana Złotym Medalem Gloria Artis. To najwyższe odznaczenie jakim dysponuje kultura polska. Hanka Bielicka otrzyma go w przeddzień 90-tych urodzin. Artystka urodziła się 9 listopada 1915 roku. W Łomży mieszkała niemal do dnia wybuchu II wojny światowej.

Złoty Medal - Zasłużony Kulturze - Gloria Artis – nadawany jest przez Ministra Kultury osobom wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Hanka Bielicka to mistrzyni monologu, wielka gwiazda estrady i słynna aktorka oklaskiwana przez trzy pokolenia widzów. Zyskała ogromną popularność dzięki estradzie i radiowemu „Podwieczorkowi przy mikrofonie” W roli Dziuni Pietrusinskiej bawiła publiczność i słuchaczy radiowego „Podwieczorku” przez 25 lat. Poza tym zagrała w kilkudziesięciu filmach kinowych i telewizyjnych m.in.: „Zakazanych piosenkach”, „Panu Wołodyjowskim” i w serialu „Wojna domowa”.
Kolejne pokolenia widzów w Polsce podziwiały i podziwiają niezwykłą witalność i sceniczny temperament Hanki Bielickiej, a także... jej kapelusze, które są nieodłącznym rekwizytem na scenie i obowiązującym elementem stroju każdego dnia poza sceną.
Otwierając swój salonik w Centrum Katolickim w Łomży mówiła, że nigdy wcześniej nie była tak doceniana jak teraz.
Pokrewne (tag): hanka bielicka

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę