Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Miasto w mig sprzedało 2 działki naprzeciw Lidla

Prawie 15 arów ziemi pod budowę na dwóch działkach miejskich przy ulicy Zjazd Miasto Łomża sprzedało w piątek rano szybko i za jednym zamachem. Na przetarg ustny do sali konferencyjnej ratusza przyszło 9 osób. Chociaż wpłacono aż 6 wadiów – jeden licytujący nie został dopuszczony z powodu braku upoważnienia. Działki z zabudowaniami gospodarczymi mają powierzchnię: 843 metrów kwadratowych i 601 mkw. Cena wywoławcza wynosiła na początku 210 tysięcy złotych...

Obie działki znajdują się naprzeciw Lidla, w pobliżu dawnej, zaniedbanej siedziby LOK nad rzeką Narew. Kupieniem obu gruntów było zainteresowanych 6 osób fizycznych lub prawnych z Łomży, Giełczyna, Żebrów Ostrowów i Ostrołęki. Ponieważ cena wywoławcza od miasta wynosiła 210 000 zł, to wyznaczone licytującym wadium 10 proc. - 21 tys. zł.  Zostanie zwrócone ono w ciągu trzech dni tym, którzy nie wygrali przetargu. Zaledwie kwadrans zajęło 3-osobowej komisji przetargu pod przewodnictwem Pauliny Gałązki odczytanie regulaminu przetargowego, sprawdzenie dowodów osobistych oraz niezbędnych dokumentów. Sama licytacja trwała niecałe 10 minut, a zaczęła się od przedstawienia kwoty postąpienia, która musi wynosić przynajmniej 1 procent ceny wywoławczej – w tym przypadku 2 100 zł. Jednak Wojciech Babiński, mąż współwłaścicielki Beaty Babińskiej ze spółki giełdowej AQT Water z Łomży, zaproponował od razu podwyższyć kwotę postąpienia na 10 000 zł. Nie sprzeciwił się temu nikt z pięciu dopuszczonych do licytacji o 1444 mkw. przy Zjeździe.

 

Państwo Babińscy vs. Pan Kurpiewski 

Wojciech Babiński jako pierwszy podbił do 220 tys. zł cenę owych dwóch działek, w uzgodnieniu z aprobującą to spokojnie żoną. Tomasz Kurpiewski jako przedstawiciel Firmy Kurpiewski z Łomży podbił do 230 tys. zł, na co Państwo Babińscy do 250 tys. zł, zaś potem tylko ta dwójka licytantów: Państwo Babińscy vs. Pan Kurpiewski przebijała o 10 tysięcy czy 20 tys. zł. Po kilkunastu hasłach „po raz pierwszy” i „po raz drugi” działki ostatecznie wylicytowała Beata Babińska z dużą pomocą męża. Zapytaliśmy zwyciężczynię po przetargu, czy 15 arów ziemi planuje przeznaczyć na tereny inwestycyjne (na przykład, obiekty firmowe spółki akcyjnej, giełdowej)? Zaprzeczyła, wyjaśniając, że występuje jako prywatny przedsiębiorca budowlany, jednakże zatrzyma swój pomysł w sekrecie.

Emocjonująca licytacja obu działek budowlanych zakończyła się na kwocie 370 tysięcy zł brutto – czyli aż o 160 000 zł więcej, niż wynosiła kwota wyjściowa. Kasa Miasta Łomża wzbogaciła się w mig, dzięki sprawnej sprzedaży na licytacji ziemi po 256 złotych 23 grosze za mkw. przy Zjeździe. 

 

Mirosław R. Derewońko

 

https://4lomza.pl/index.php?wiad=56626


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę