Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Była poseł pokieruje MPGKiM

Główne zdjęcie
Bernadeta Krynicka, nowa dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej

Była poseł PiS Bernadeta Krynicka zostaje dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży – wynika z naszych informacji. Ratusz od rana nie potwierdził, ani nie zdementował tych rewelacji. Pracownicy kancelarii prezydenta Mariusza Chrzanowskiego nie odnoszą się również do pytania o to, czy była poseł obejmuje funkcję dyrektora miejskiego zakładu budżetowego, czy też będzie pełniła obowiązki dyrektora. Potwierdzeniem naszych informacji jest za to zarządzenie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, które w miejskim BIP opublikowano po godzinie 15.

Po godzinie 15. w BIP Urzędu Miejskiego opublikowano zarządzenie prezydenta Łomży w sprawie udzielenia pełnomocnictwa Pani Bernadecie Krynickiej - Dyrektorowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej od dnia 13 lipca 2020 r. "na czas usprawiedliwionej nieobecności w pracy Pana Marka Olbrysia"
Po godzinie 15. w BIP Urzędu Miejskiego opublikowano zarządzenie prezydenta Łomży w sprawie udzielenia pełnomocnictwa Pani Bernadecie Krynickiej - Dyrektorowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej od dnia 13 lipca 2020 r. "na czas usprawiedliwionej nieobecności w pracy Pana Marka Olbrysia"

Bernadeta Krynicka, poseł na Sejm RP w kadencji 2015-2019 z listy PiS, w grudniu ubiegłego roku powrócił do pracy w szpitalu w Łomży. Przed wygraniem wyborów poselskich w 2015 roku była pielęgniarką oddziałową, a po przegraniu wyborów w 2019 r., objęła stanowisko kierownika Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych. Później dwukrotnie, ale bez powodzenia, przystępowała do konkursu na stanowisko dyrektora szpitala w Łomży.
Teraz jak wynika z nieoficjalnych informacji z pracy w szpitalu odeszła, by zostać dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. To zakład budżetowy podległy prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu, którego Krynicka, wbrew PiS, bardzo mocno wspierała w kampanii samorządowej 2018 roku. Była poseł dziś miałaby być już w tej roli w MPGKiM, choć ratusz informacji o powołaniu Krynickiej od rana nam nie potwierdził.
Po godzinie 15. w BIP Urzędu Miejskiego opublikowano natomiast potwierdzające te informacje zarządzenie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego w sprawie udzielenia pełnomocnictwa Pani Bernadecie Krynickiej - Dyrektorowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej od dnia 13 lipca 2020 r. "na czas usprawiedliwionej nieobecności w pracy Pana Marka Olbrysia".

Przypomnijmy, że pod koniec maja Chrzanowski powołał Krynicką do Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, gdzie objęła funkcję wiceprzewodniczącego. Wcześniej, wraz z grupą kilkudziesięciu łomżyńskich VIP-ów, była poseł ukończyła studia MBA na Uczelni Jańskiego w Łomży. Większość studentów otrzymała tzw. „bony edukacyjne” z ratusza, których wartość pokrywała niemal 90%  kosztów studiów. Od ponad roku prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nie chce przekazać listy osób, którym przyznano bony edukacyjne na sfinansowanie tych studiów. Dopiero w trakcie rozprawy przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku, ujawnił ilu osobom przyznano takie bony. W kwestii ujawnienia nazwisk wyrok zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży to zakład budżetowy Miasta Łomża. Zatrudnia około 150 pracowników. Zajmuje się letnim i zimowym utrzymaniem dróg na terenie miasta, urządzaniem i bieżącą pielęgnacją zieleni oraz administrowaniem budynków mieszkalnych będących w zasobach komunalnych Łomży. 

Stanowisko dyrektora MPGKiM jest wolne od końca marca. Wówczas to ówczesny dyrektor Dariusz Brakoniecki, związany z partią „Porozumienie” Jarosława Gowina, został powołany przez  minister rozwoju Jadwigę Emilewicz, wiceprezesa partii „Porozumienie”, na stanowisko wiceprezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości. To państwowa „firma”, która ma zajmować się realizacją rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Od ponad miesiąca Brakoniecki nie jest już wiceprezesem KZN. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę