Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Znowu będzie cisza... przed wyborami

Cisza wyborcza to zakaz agitacji wyborczej, również w internecie. Rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, a więc w piątek o północy, i potrwa do zakończenia głosowania, czyli do godziny 21. w niedzielę.

Cisza wyborcza oznacza zakaz agitacji i podawania sondaży przedwyborczych. Agitacją wyborczą jest publiczne nakłanianie lub zachęcanie do głosowania w określony sposób. W praktyce nie wolno m.in.: zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień czy rozpowszechniać materiałów wyborczych także za pośrednictwem serwisów internetowych. Za złamanie zakazu agitacji wyborczej grozi grzywna.

Państwowa Komisja Wyborcza przypomina, że naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej to wykroczenie. Dlatego też wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę