Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Nowe drogi w gminie Piątnica

W Jeziorku ulice: Leśna, Nowa i Leszczynowa, w Piątnicy: Ogrodowa i Wesoła. W środę oficjalnie otwierano asfaltowe ulice w gminie Piątnica. Łącznie mają niespełna 2 i pół kilometra długości. - Inwestycje drogowe w gminie Piątnica pewnie nie były zrealizowane w takiej liczbie, gdyby nie dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych – mówił wójt Artur Wierzbowski, dziękując rządowi polskiemu za wprowadzenie takiego programu. Piątnickie ulice kosztowały około 3,3 mln zł, a FDS pochodziło 50% środków.

Nowe ulice w Jeziorku mają około 2 km długości, a nowe ulice w Piątnicy Poduchownej 360 metrów. Pierwsze kosztowały ok. 2,2 mln zł, drugie ok. 1,1 mln zł. Wzdłuż ulic Ogrodowej i Wesołej w Piątnicy zbudowano także nowe chodniki oraz kanalizację deszczową. Uczestniczący w otwarciu  goście zwracali uwagę, że część nowej ulic Wesołej – od skrzyżowania z Ogrodową do mleczarni - nie ma zbudowanego oświetlenia. 
- Powolutku zaczniemy realizację. Chcemy nie tyle podkładać te lampy, ale zmodernizować tą linię oświetleniową, puścić to w kablu, żeby nie było linii napowietrznych – tłumaczył wójt Artur Wierzbowski. - Myślę, że znajdziemy środki w najbliższym czasie, żeby to zrealizować.
Wójt zapewniał, że nowych ulic nie trzeba będzie ponownie przekopywać, a „w najbliższym czasie” oznacza  2021 rok.

W Jeziorku ul. Leśna, Nowa i Leszczynowa zyskały nawierzchnię bitumiczną szerokości 5 m, zjazdy na posesje i utwardzone pobocza. Inwestycja obejmowała także przebudowę wodociągu, przebudowę sieci telekomunikacyjnej i energetycznej, ale również bez oświetlenia jezdni. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę