Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Droga Wizna – Jedwabne – Stawiski doczeka się remontu?

- Jest to projekt pilotażowy, jeśli uda się w ten sposób sprawniej poprawiać stan dróg w regionie, to samorząd będzie wspierał finansowo takie przedsięwzięcia – mówił wicemarszałek Marek Olbryś uzasadniają przekazanie z budżetu województwa 2,5 mln zł dla powiatu łomżyńskiego. Pieniądze mają być na wkład własny, niezbędny do uzyskania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych dotacji na remont dróg powiatowych Wizna – Jedwabne – Stawiski. Jeśli dotacja zostanie przyznana na resztę środków wyłożą wspólnie leżące przy drodze gminy, powiaty i województwo.

Droga Wizna - Jedwabne - Stawiski
Droga Wizna - Jedwabne - Stawiski

Droga biegnąca z Wizny przez wsie Męczki  i Kotowo-Plac do Jedwabnego i dalej przez Kosaki Turki i Jurzec Szlachecki do Jedwabnego ma w sumie ok 25 km długości. To wąska droga, która do lat nie była remontowana. Jeżdżące nią ciężarówki i coraz większe i cięższe maszyny rolnicze powodują jej szybką degradację. Dziś jej nawierzchnia należy do najgorszych w regionie. Większość drogi zarządzana jest przez powiat łomżyński. Jest on jednym z najbiedniejszych w kraju i od lat nie mógł wygospodarować środków na jej remont. W ubiegłym roku rozważany był pomysł przejęcia drogi przez samorząd województwa podlaskiego, który miałby ją wyremontować. Tuż przed sesją sejmiku marszałek Artur Kosicki zdjął ten punkt z porządku obrad. Teraz sprawa drogi Wizna – Jedwabne – Stawiski powróciła, ale w innej postaci. Zarząd województwa w zmianach w budżecie zaproponował przekazanie 2,5 mln zł dla powiatu łomżyńskiego na wkład własny, niezbędny do uzyskania dofinansowania z FDS na remont tej drogi.
- Drogi powiatowe są również bardzo ważne dla rozwoju województwa – mówił Artur Kosicki.
Jak wyjaśniał, powiaty łomżyński i kolneński będą wspólnie aplikowały o pieniądze z FDS. Jeśli powiaty uzyskają dofinansowanie, to województwo pokryje połowę wkładu własnego niezbędnego do uzyskania dofinansowania. Zaznaczył, że samorząd chce „pomóc gminom, które nie mają zbyt dużych środków, w uzyskaniu dofinansowania z FDS”.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę