Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Do Parku Wodnego od 15 czerwca

Główne zdjęcie
Napełnianie wodą głównej niecki Parku Wodnego w Łomży (fot,. MOSiR)

Od soboty 6 czerwca w Polsce ponownie mogą funkcjonować baseny zamknięte po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemią. W Łomży udostępnienie klientom obiektu Parku Wodnego planowane jest od 15 czerwca, a kwestia uruchomienia Pływalni przy ul. Niemcewicza jest obecnie analizowana – podaje Przemysław Chrzanowski z MOSiR.

Wiosenne spowodowane koronawirusem zamknięcie wszystkich basenów MOSiR w Łomży wykorzystał do przeprowadzenia niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych, co ma oznaczać brak przerwy technologicznej w funkcjonowaniu tych obiektów podczas wakacji. Podczas przerwy ze wszystkich niecek w Parku Wodnym i na Pływalni Miejskiej została spuszczona woda.  Obecnie do niecek basenowych w Parku Wodnym napuszczana jest już woda, a w kolejnym etapie rozpocznie się proces filtracji, uzdatniania oraz ogrzewania wody. 
- Udostępnienie klientom obiektu Parku Wodnego planowane jest  w dniu 15 czerwca podaje kierownik Przemysław Chrzanowski. - Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego aktualnymi na dzień 5 czerwca br. liczba osób jaka będzie mogła w tym samym czasie korzystać z części basenowo-rekreacyjnej powinna być ograniczona i w Parku Wodnym będzie ona wynosić 46 osób oraz dodatkowe 17 osób (łącznie 63 osoby) w godzinach, kiedy uruchomiona będzie Strefa SPA na I piętrze obiektu. Liczby te wynikają m.in. z przeliczenia powierzchni dostępnych niecek basenowych z godnie z wymogiem 4 osoby na tor - wyjaśnia.

Przemysław Chrzanowski podaje także, że Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny umieściły w swoich wytycznych także istotne wymagania  dotyczące saun:

  • ograniczenie liczby osób korzystających w jednym czasie z saun do 50% maksymalnej zajętości,
  • rekomendacja zamknięcia saun, które nie zapewniają temperatury większej niż 60oC,
  • obowiązkowe korzystanie z saun boso, bez okrycia wierzchniego za wyjątkiem ręcznika (drzwi do sauny muszą pozostać zamknięte w celu utrzymania żądanej temperatury).

- Pozostałe ograniczenia są analogiczne jak w przestrzeniach zamkniętych ogólnodostępnych czyli m.in.: dezynfekcja dłoni, noszenie maseczek w obiekcie do momentu przebrania się w szafkach basenowych, w których maseczki mają być pozostawione oraz zachowanie między użytkownikami 2 m dystansu na terenie całego obiektu - wskazuje Przemysław Chrzanowski.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę