Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nielegalne towary w przesyłkach kurierskich

Główne zdjęcie
fot. KAS

Blisko 1320 tabletek i ampułek z lekarstwami zawierającymi sterydy i hormony oraz ponad 120 szt. podrobionych perfum, odzieży i galanterii przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Nielegalne towary o szacunkowej wartości rynkowej ponad 34 tysięcy zł zostały zabezpieczone podczas kontroli przesyłek w oddziale jednej z firm kurierskich.

Jak przekazuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS, w 4 paczkach nadanych do odbiorców z woj. podlaskiego znajdowało się 1318 tabletek i ampułek z lekarstwami zawierającymi sterydy i hormony oraz 120 szt. odzieży, perfum i galanterii z bezprawnie naniesionymi znakami znanych marek.
Znalezione lekarstwa zostały zabezpieczone przez KAS do dalszego postępowania, a o podróbkach powiadomieni zostali przedstawiciele firm, które są właścicielami praw do chronionych znaków. 
- Osobom które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat – dodaje Czarnecki.

Foto: fot. KAS
Foto: fot. KAS
Foto: fot. KAS

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę