Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Burze z gradem

Główne zdjęcie
Chmura deszczowa

Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed burzami z gradem, jakie po południu, wieczorem i nocą mogą przechodzić nad regionem. W czasie nawałnic lokalnie może spaść do 25 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a porywy wiatru mogą sięgać do 75 km/h.

Dziś poczatkowo machmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Po południu i wieczorem przelotne opady deszczu, miejscami burze z możliwymi opadami gradu. Burzowa atmosfera nad regionem ma pojawić się około godziny 15.00 i utrzymać sięnawet do godz. 3. w nocy. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo także burze, z możliwymi opadami gradu. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C. 

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy regionu. Temperatura maksymalna od 20°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę