Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmarł ks. Marian Łupiński

Główne zdjęcie
ksiądz Marian Łupiński (1930-2020)

W wieku 90 lat, po przeżyciu 64 lata w kapłaństwie wczoraj zmarł ksiądz Marian Łupiński, emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej. Przez ostatnie 18 lat związany z parafią pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Ksiądz Marian Łupiński urodził się 19.11.1930 w Bokinach w parafii Waniewio. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks bp. Czesława Falkowskiego 8.12.1956 w Łomży. Posługę kapłańską zaczynał jako wikariusz w parafiach Czarnia k. Myszyńca, w Myszyńcu, Grajewie, Ostrołęce, Dąbrówce Kościelnej, Zambrowie, Rajgrodzie, Ostrowi Mazowieckiej i Andrzejewie. W 1972 roku została proboszczem Niedźwiadnej, a później w Stawiskach, Broku, Koźle i Czerwonce.
Po przejściu na emeryturę na początku 2002 roku zamieszkał w Łomży i jako emerytowany kapłan związał się z parafią Krzyża Świętego. Odszedł do Pana w dniu 4 czerwca 2020 r.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego kapłana odbędą się w sobotę w kościele parafialnym pw. Krzyża Świętego w Łomży. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, rozpocznie się o godz. 11.00 
Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Łomży ks. Artur Szurawski  informując o śmierci kapłana poleca śp. księdza Mariana Łupińskiego Miłosierdziu Bożemu i prosi kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę