Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Teatr startuje z „Rekwizytornią Online”

Teatr Lalki i Aktora w Łomży publikuje pierwsze nagranie zrealizowane w ramach projektu „Rekwizytornia Online”, w ramach którego scenę i widownię przekształcono w studio teatralno-telewizyjne. - Nie mogąc zaprosić Was do naszego teatru, mamy nadzieję, że zaprosicie nas do swoich domów – podaje Łukasz Boratyński. - Jako pierwsze udostępniamy czytanie performatywne w wykonaniu Elizy Mieleszkiewicz pt. „Calineczka” na podstawie baśni H. Ch. Andersena.

„Rekwizytornia Online” jest realizowana w ramach programu „Kultura w sieci” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.  Motywem przewodnim jest „Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach”. Łukasz Boratyński wskazuje, że przyznane przez Narodowe Centrum Kultury dofinansowanie „pozwala nam realizować nasz projekt i pomimo aktualnych ograniczeń zaznaczyć obecność kultury w domach naszych widzów”. Do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków. Łomżyński projekt zdobył 87 punktów i znalazł się na 19 miejscu wśród 1182 pozytywnie rozpatrzonych zgłoszeń. 

Jako pierwsze widzom udostępniony zostało czytanie „Calineczki” w wykonaniu Elizy Mieleszkiewicz. Baśń Hansa Christiana Andersena to opowieść o maleńkiej dziewczynce, zrodzonej z kielicha zaczarowanego kwiatu, która wędruje w poszukiwaniu własnego świata, podążając za głosem serca i marzeniami.  Za koncepcję reżyserską odpowiada Jarosław Antoniuk – Dyrektor naczelny i artystyczny TLiA. Zaaranżowana przez Przemysława F. Karwowskiego przestrzeń przypomina świat iluzji i dziecięcych marzeń, w którym obecne są lalki teatralne, kostiumy, maski i inne środki inscenizacyjne, którym towarzyszy muzyka wykonywana na żywo przez Bogdana E. Szczepańskiego. Filmik z ponad 20-minutowym nagraniem udostępniono na stronie internetowej teatru.

Każde kolejne nagranie udostępnione będzie za pośrednictwem teatralnej strony internetowej teatrlomza.pl i mediów społecznościowych według harmonogramu:

  • 08.06.2020 – Kominiarczyk – Czyta Tomasz Bogdan Rynkowski
  • 15.06.2020 – Jaś i Małgosia – Czyta Marzanna Gawrych
  • 22.06.2020 – Kopciuszek – Czyta Beata Antoniuk
  • 29.06.2020 – Czerwony Kapturek – Czyta Daria Głowacka
  • 06.07.2020 – Kot w Butach – Czyta Rafał Swaczyna

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Eliza Mieleszkiewicz
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę