Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Drogowi piraci

W tym roku już około 100 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w Łomży i w miejscowościach w najbliższej okolicy. Dokument jest im zatrzymywany gdy w obszarze zabudowanym będą jechali o ci najmniej 51 km/h szybciej niż prędkość dozwolona. Wczorajszy rekordzista jechał z prędkością aż o 98 km/h wyższą niż dozwolona. Gdy zatrzymywali go policjanci pędził przez Zaruzie 148 km/h.

Wczoraj policjanci z Łomży sprawdzali prędkość kierujących m.in. na drodze krajowej nr 61, a także na drodze wojewódzkiej nr 645. Przed godziną 13.00 w Nowogrodzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 66-latka kierującego toyotą. Mężczyzna jechał przez tę miejscowość z prędkością 102 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 52 km/h.
O godzinie 17.00 na punkcie kontrolnym zlokalizowanym w Miastkowie, zatrzymany został 36-letni kierowca hondy. Mężczyzna przekroczył prędkość o 66 km/h.  
Rekordzistą był natomiast 43-letni kierowca audi, który po godzinie 19.00 został zatrzymany w Zaruziu. Jechał on z prędkością aż o 98 km/h wyższą niż dozwolona, czyli 148 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h. 

W ubiegłym roku policjanci z Łomży zatrzymali 340 praw jazdy. W 128 przypadkach powodem zatrzymania dokumentu było przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tym roku takich piratów drogowych wpadło już około 100.  
Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę