Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Radny prezesem

Główne zdjęcie
Adam Wojciech Sekściński został prezesem LOTOS Oil

Adam Wojciech Sekściński, pochodzący z Kolna radny Sejmiku województwa podlaskiego (z listy PiS), został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu LOTOS Oil. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej grupy LOTOS. LOTOS Oil produkuje i dystrybuuje oleje samochodowe, przemysłowe i smary, oleje bazowe, a także kosmetyki i chemię samochodową.

Adam Wojciech Sekściński urodził się 3 listopada 1981 w Kolnie. Po studiach na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, na kierunkach Technologia Żywności i Żywienia Człowieka oraz Towaroznawstwo, pracował jako starszy referent w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. W wyborach samorządowych w 2006 wybrany na radnego miejskiego Kolna z list Prawa i Sprawiedliwości i z tą partią związany jest do dziś. W latach 2010-2014 pełnił funkcję wicestarosty kolneńskiego. W kolejnej kadencji samorządu był radnym powiatu kolneńskiego. Po wygraniu przez PiS wyborów parlamentarnych jesienią 2015 roku, Sekściński na początku 2016 objął stanowisko wiceprezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, po czym pół roku później został prezesem KRUS. Funkcję sprawował do jesieni 2018 roku. Wówczas, z listy PiS został wybrany radny Sejmiku województwa podlaskiego z okręgu obejmujące Łomżę i powiaty łomżyński, kolneński, grajewski i zambrowski. Mandat ten sprawuje obecnie. 

W 2019 roku Sekściński trafił do Orlen Paliwa Sp. z o.o., gdzie był dyrektorem, a teraz został prezesem zarządu LOTOS Oil. W komunikacie spółka podała, że Adam Wojciech Sekściński jest także m.in. członkiem Rady Nadzorczej Orlen Południe S.A. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę