Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Kości były w ziemi z Łomży

Kości, które znaleziono na jednej z działek w Starej Łomży przy Szosie trafiły tu z prac ziemnych wykonywanych w okolicy Starego Rynku w Łomży – wynika z ustaleń śledczych. - Część z tych kości znaleziony na działce w Starej Łomży przy Szosie to kości ludzkie, a część zwierzęce – mówi prokurator Małgorzata Kosiorek-Soboń, zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży podkreślając, że ludzkie kości prawdopodobnie pochodzą z czasów II wojny światowej.

Przypomnijmy kości na działce przy ul. Wiejskiej w Starej Łomży przy Szosie około 20 maja odkryli pracownicy Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Jak wyjaśniał dyrektor Mariusz Sachmaciński, pracownicy Parku  monitorują region m.in. pod kątem zmian ukształtowania terenu, które w obrębie Parku są zakazane. Na dużej działce, która sięga od ulicy Wiejskiej aż do skarpy, znajduje się zbudowany co najmniej kilkanaście lat temu, ale ciągle niezamieszkały, duży dom. Za nim rozplantowane były duże ilości ziemi. Z ziemi wystawały kości. Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli wywczas sześć śladów, szczątków kostnych. Pod koniec ubiegłe tygodni oglądał je biegły, którego o opinię poprosili łomżyńscy śledczy. Jak wyjaśnia prokurator Małgorzata Kosiorek-Soboń, zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży, z oceny biegłego wynika, że część kości była ludzi, a część zwierząt. 

- Biegły ocenił, że kości ludzkie leżały w ziemi od co najmniej 25 lat. Prawdopodobnie to kości z czasów II wojny światowej – mówiła prokurator podkreślając, że na kościach ludzkich nie ma śladów wskazujących na możliwość popełnienia przestępstwa. 

Śledczy ustalili także, że kości na działkę w Starej Łomży miały trafić wraz z ziemią przywożoną tu z wykopów prowadzonych na ulicach w pobliżu Starego Rynku w Łomży.

zobacz: Zaskakujące odkrycie na działce


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę