Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Piękna i serdeczna „Mama” na Dzień Matki

Tak jak słonecznie dzisiaj na dworze, tak słonecznie może być w sercu każdej Mamy - Rodzicielki, Opiekunki, Kucharki, Sanitariuszki, Lekarki, Nauczycielki, Praczki i Sprzątaczki, i... długo jeszcze można by wymieniać, kim kochająca i dobra matka jest dla dziecka od chwili narodzin. - Piosenkę „Mama” napisałem z wdzięczności dla mojej ukochanej mamy sześć lat temu. To z wdzięczności za moje narodziny, za karmienie mnie i opiekę, za troskę dzień i noc, czuwanie w chorobie, za spacery za rączkę, kołysanki przed snem i wychowanie na całe życie – wspomina Mariusz Brzostowski, 58-letni poeta, kompozytor, wokalista, gitarzysta łomżyńskiego zespołu The BL Blues Band. - Mamom w dniu ich święta życzę radości i pogody ducha. Najważniejsze, aby zdrowe były i długo nam żyły!

Mała dziewczynka w białej sukieneczce dzielnie idzie ulicą Farną. Z bukiecikiem róż w rączce... Co chwilę w teledysku ogląda się za siebie, jakby widza dokądś prowadziła... Szybko okazuje się, że to wędrówka od mamy do mamy - tyle kobiet pojawia się w scenkach podczas spokojnej i serdecznej ballady Mariusza Brzostowskiego. Na Dzień Matki poeta i muzycy przynoszą piosenkę, a słuchacze może pomyślą o różach szczerej miłości i wdzięczności dla Tego Kogoś Jedynego: za cud narodzin, kochające serce, za czas bez granic, anielską cierpliwość, wiarę niezachwianą i miłość niepokonaną.

Jeśli Mama jest gdzieś daleko w świecie, w Polsce, Europie czy Ameryce, można znaleźć sposoby skontaktowania się z Nią przez telefon, pocztę mailową, bezpośredni Internet. - Gdy myślę o mojej mamie, której pomagam w codziennych sprawunkach, to jako pierwsze mam wspomnienia: ciepło domu rodzinnego, dobroć, bezpieczeństwo... - zwierza się twórca pięknej i refleksyjnej ballady. Na pierwszy plan w tekście Mariusza Brzostowskiego wysuwa się umiejętność towarzyszenia dziecku od małego, budowania z córkami i synami wspólnoty uczuć, myśli i działań. Zdolność dzielenia się sobą jak powszednim chlebem i odświętnym opłatkiem. - Moje trzy córki wciąż mnie pouczają, jak trzeba w naszym kraju żyć – uśmiecha się tata w Dniu Matki do przyszłych matek. - Matki kochają bezwarunkowo, mając serce dla dziecka. A dzieci eksperymentując, stawiają warunki i wymagania.

Przypomnijmy, że The BL Blues Band powstał w Łomży w październiku 2011 roku z inicjatywy muzyków Grupy Po Godzinach: Mariusza Brzostowskiego oraz gitarzysty Jana Yaniu Górskiego, z którymi śpiewał i grał na harmonijce Dariusz Gałczyk (1966-2010). Z czasem dołączyli: basista Bartek Leszczyński, pianista Paweł Podeszwik i perkusista Marcin Bienias. Grupa ma w dorobku autorski album z 2014 r. oraz nagrany i zmiksowany materiał na drugą płytę, czekającą na wydanie.

Mirosław R. Derewońko 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę