Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Korzyści idące za wykorzystaniem aplikacji do koordynacji taboru

Dzisiaj, ze względu na dostęp do nowoczesnych technologii, zarządzanie flotą nie jest już tak trudne, jak kiedyś. Duży udział w tym ma specjalistyczne oprogramowania, a więcej informacji na temat jego zalet znajdą Państwo poniżej!

Wszechstronność zastosowania

Aplikacja służy głównie do optymalizacji trasy. Za sprawą narzędzi telepatycznych, przedsiębiorca szybko jest w stanie dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajduje się jego kierowca. Jednocześnie dyspozytor ma możliwość zbadania różnych tras przed wybraniem odpowiedniej. Co więcej, takie oprogramowanie umożliwia również archiwizację danych (co kilka lat temu nie było niestety możliwe) i śledzenie etapów realizacji zamówienia.

Jeszcze lepiej, gdy dostęp do poszczególnych plików archiwum jest jasne i bezproblemowe. W rezultacie, pozytywna decyzja firm w sprawie wyboru takiego elementu jak monitoring GPS współpracującego z komputerami pokładowymi i urządzeniami mobilnymi staje się coraz bardziej powszechna. Kierowca  ma możliwość zdalnego udokumentowania stron technicznych ładunku, aby  utrzymać ciągły przepływ informacji z bazą.

Prostota rozliczenia czasu pracy kierowców

Każdemu kierowcy zdarzy się sytuacja, gdy przekroczy dozwolony czas jazdy. Zgodnie z przepisami może on pracować do 10 godzin, a następnie regenerować się przez 11. Oczywiście ustępstwa w tej materii są rzeczą naturalną, niemniej mogą one doprowadzić do problemów z rozliczaniem czasu pracy kierowców. W takich przypadkach dobrze jest sięgnąć po oprogramowanie TachoSmart, które można wykorzystać do pobrania danych z karty kierowcy i wykorzystania ich do ustalenia godzin pracy kierowcy z udziałem firm zewnętrznych. W rezultacie przedsiębiorcy w rzetelny sposób mogą prowadzić rejestry pracowników.

Redukcja kosztów

Największe koszty prowadzenia biznesu transportowego związane są z paliwem. Aby zredukować koszty z nim związane, wykorzystywane są programy zintegrowane z kartami paliwowymi, weryfikujące dokonane przez kierowców transakcje paliwowe, stopień zużycia eksploatacyjnego i sposób, w jaki kierowca prowadzi pojazd.

Podsumowanie

Liczne korzyści idące za wykorzystaniem aplikacji do zarządzania firmowej floty samochodowej sprawiają, że przedsiębiorstwa celujące w sukces ekonomiczny właściwie muszą zainteresować się tego typu oprogramowaniem.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę