Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Łapią więcej piratów

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Policjanci z Łomży dziś znowu prowadzą akcję „prędkość” w ramach której wyłapują zbyt szybko jadących kierowców. Podczas ostatniej takiej akcji w miniony piątek złapano 46 kierowców, a 6 z nich straciło prawa jazdy, bo w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkości o ponad 50 km/h.

Policjanci podkreślają, że celem ich działań jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. Policyjne patrole będą przede wszystkim na głównych szlakach komunikacyjnych regionu czyli drogach krajowych nr 61 Ostrołęka – Łomża - Grajewo, nr 63 Kolno – Łomża – Zambrów, nr 64 Piątnica - Jeżewo oraz drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka. 
- Mundurowych spotkać można również w innych miejscach, tam, gdzie mieszkańcy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazują niepokojące zachowania na drogach – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.
A o tym, że piratów drogowych w regionie jest wielu świadczą policyjne dane. W miniony piątek, podczas działań „prędkość” policjanci ujawnili 46 kierujących, którzy jechali niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Aż sześciu kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą był 31-letni kierujący mercedesem, który przez Śniadowo jechał z prędkością 113 km/h, czyli aż o 63 km/h szybciej niż dozwolono. Policjanci wskazują także 39-latka za kierownicą renault, który przekroczył dozwoloną prędkości o 58 km/h oraz 26-letniego kierowcę alfy romeo, który jechał przez Miastkowo z prędkością 106 km/h.

Zgodnie z prawem policjant w czasie kontroli drogowej po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną formalnie zatrzymując dokument na trzy miesiące.   

Dodajmy, że tylko w tym roku, tak prawo jazdy w okolicach Łomży straciło już 89 kierowców. W ubiegłym roku policjanci z Łomży zatrzymali 340 praw jazdy. W 128 przypadkach powodem zatrzymania dokumentu było przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Częściej prawa jazdy tracili tylko pijani kierowcy. Tych w ubiegłym roku w Łomży i najbliższej okolicy zatrzymano 155.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę