Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ten list „zmroził” działaczy PiS

W połowie marca Biuro Okręgowe PiS w Białymstoku rozesłało do członków partii Zarządzenie Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS z dnia 16 marca 2020r.. „Prosimy o zapoznanie się z treścią Zarządzenia i bezwzględne stosowanie się do informacji w nim zawartych” - napisano w e-mailu.

Załączony do e-maila dokument to zarządzenie podpisane przez Krzysztofa Sobolewskiego, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS, które „mobilizuje” działaczy partyjnych do „bezwzględnego przestrzegania i stosowania się do obowiązujących zaleceń” wydawanych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. 

- Wszelkie przejawy nieodpowiedzialnego zachowania, które stanowią złamanie powyższych zaleceń będą skutkowały wszczęciem postępowania dyscyplinarnego z zastosowaniem pełnego katalogu kar wraz z zawieszeniem lub usunięciem z Prawa i Sprawiedliwości włącznie – grozi Krzysztof Sobolewski.

Dokument został wydany po „zawieszeniu” w prawach członka partii PiS byłej poseł Bernadety Krynickiej, która głośno mówiła, że szpital w Łomży nie jest przygotowany do przekształcenia w jednoimienny szpital zakaźny dla chorych z koronawirusem. Otrzymany kilka dni później e-mail „zmroził” lokalnych działaczy partyjnych do tego stopnia, że choć  potwierdzano nam fakt otrzymania  listu, przez dłuższy czas obawiano się udostępnienia go.

To w pewien sposób tłumaczy także ówczesną bierność partyjnych działaczy w walce ze zmianą decyzji wojewody podlaskiego. Najpierw do przekształcenia w szpitala zakaźny wskazywany był jeden ze szpitali w Białymstoku, a później zmieniono go na szpital w Łomży.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę