Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Dostali pieniądze za „śledzenie na bieżąco transmisji internetowej”

Główne zdjęcie
"Zwyczajna" sesja Rady Miejskiej Łomży 24 marca 2020 r.

W marcu odbyły się dwa posiedzenia Rady Miejskiej Łomży. Pierwsza sesja była „nadzwyczajna” 17 marca, gdy radni zażądali wycofania decyzji wojewody o przekształceniu szpitala w Łomży w szpital zakaźny do leczenia chorych z koronawirusem, a druga „zwyczajna”, ale z niezwyczajnie przyspieszonym posiedzeniem 24 marca. Na żadnej z nich nie było Przewodniczących Zarządów Osiedli, ale wszyscy pieniądze za obecność dostali.

Podstawą uprawnienia do pobierania diety przez radnych miasta, ale także Przewodniczących Zarządów Osiedli, jest udział w pracach samorządu miasta – zgodnie z zapisem stosownej uchwały – obejmujący: sesje Rady Miejskiej Łomży oraz posiedzenia stałych i doraźnych komisji Rady Miejskiej. Dieta – jak zapisano - przysługuje za pełny czasowo udział w posiedzeniach, a za nieobecności są potrącenia. 
Podobnie zasada ta dotyczy Przewodniczących Zarządów Osiedli których w mieście jest 15. Oni otrzymują „ryczałt”  wynoszący 10% tzw. kwoty bazowej, której 100% w Łomży ma przewodnicząca Rady Miejskiej. W przeliczeniu  dla każdego z Przewodniczących Zarządów Osiedli wychodzi po 201,31 zł
Zgodnie z prawem ryczałt ten przysługuje im za 100% obecności na sesjach w danym miesiącu. W przypadku nieobecności, wysokość diety jest wyliczana procentowo w stosunku do odbytych sesji.
W marcu były dwie sesje, ale w żadnej z nich Przewodniczącym Zarządów Osiedlowych nie wzięli czynnego udziału. Okazuje się, że mimo to pieniądze dostali. Potwierdza to Łukasz Czech z ratusza. Przekazując tłumaczenia Biura Rady Miejskiej, które wylicza należne diety Przewodniczący Zarządów Osiedli zaproszenia na sesję otrzymali tak jak radni. W związku z ograniczeniami i potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa poproszono ich jednak o podpisanie listy i śledzenie na bieżąco transmisji internetowej obrad sesji.

Kiedy i w jaki sposób  Przewodniczący Zarządów Osiedlowych listy podpisywali, tego już nie ujawniono.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę