Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamiast Pozorów

Główne zdjęcie
Stefan Krajewski poseł na Sejm RP

- W związku z nieprawdziwymi (tradycyjnie już) informacjami przekazywanymi przez media publiczne, chciałbym poinformować o przyczynach, z jakich klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego nie poparł tzw. tarczy antykryzysowej PiS. Przyczyna ta jest bardzo prosta – chcemy autentycznie pomóc polskiej gospodarce, której najważniejszym filarem jest przedsiębiorczość we wszystkich jej wymiarach – twierdził Stefan Krajewski poseł na Sejm RP i szef wojewódzkich struktur partii w województwie podlaskim.

W ostatnim czasie otrzymujemy od polskich przedsiębiorców mnóstwo informacji o tym, co mogłoby uratować ich firmy przed upadkiem wywołanym nadzwyczajnym stanem epidemii. Politycy PiS nie chcą natomiast zrozumieć, że jednorazowy datek w postaci 2000 lub nawet 5000 złotych nic tutaj nie zmieni. To kropla w morzu potrzeb kompleksowej walki z kryzysem. I właśnie takie kompleksowe działania odrzuciła dzisiaj większość klasy politycznej. W dodatku partia rządząca przemyciła w tzw. pakiecie antykryzysowym zmianę kodeksu wyborczego. W imię czego? Własnego zwycięstwa?

Zdaję sobie sprawę, że w obecnym czasie potrzeba jak najmniej słów. Potrzebujemy za to maximum działania. Myślę, że Polacy sami należycie ocenią działania PiS-u dążące przede wszystkim do przeprowadzenia po swojej myśli wyborów prezydenckich, a także ignorowanie prawdziwych potrzeb polskich pracodawców.

Odpowiedź Polskiego Stronnictwa Ludowego na ten, niespotykanych rozmiarów, kryzys jest natomiast konkretna i wymierna. Zachęcam do zapoznania się z opracowaną wraz z polskimi przedsiębiorcami i pracownikami, wersją tarczy antykryzysowej. TARCZY TYTANOWEJ ZAMIAST PAPIEROWEJ.

1. Podatki i składki
Umorzenie, a nie proponowane przez rząd odroczenie, podatków (także od nieruchomości) oraz składek na ubezpieczenie społeczne.

2. Kredyty i pożyczki
Umorzenie rat kredytów i pożyczek dla osób w najtrudniejszej sytuacji. Takie same zasady w każdym banku.

3. Rodzice
Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 15. roku życia, a nie tylko do 12. roku życia.

4. Pracownicy
Wsparcie w wysokości płacy minimalnej, dla wszystkich pracowników, także samozatrudnionych oraz pracujących na umowach zlecenie i o dzieło.

5. Przedsiębiorcy
Niskooprocentowane kredyty to za mało. Potrzeba kredytów 0% z BGK oraz Funduszu Pracy.

6. Rolnicy
Wsparcie w wysokości płacy minimalnej dla polskich rolników, którzy ucierpieli z powodu koronawirusa.

7. Służba zdrowia
Zaproponowane przez rząd pomoc w wysokości 7,5 mld zł to stanowczo za mało. Potrzeba minimum 15 mld zł.

8. Samorządy
Rekompensata z budżetu Państwa dla samorządów z powodu utraty wpływów podatkowych.

9. Partnerzy społeczni
Wszystkie propozycje konsultowane w trybie pilnym ze związkowcami oraz organizacjami pracodawców i samorządowcami.

Tę tarczę, jako klub poselski PSL przegłosujemy w każdej chwili. Jesteśmy w stanie poprzeć te rozwiązania o każdej porze dnia i nocy.

Stefan Krajewski
Poseł na Sejm RP 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę