Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc pracy w województwie podlaskim

142 miliony złotych ma wynieść „pierwsza” część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego jaki w celu niwelowania negatywnych skutków epidemii koronawirusa, uruchamiają władze samorządowe województwa podlaskiego. 72 miliony złotych jest przeznaczone na dofinansowanie wynagrodzeń mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, oraz osób samozatrudnionych, a 70 milionów na instrumenty finansowe. - Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego – mówił marszałek Artur Kosicki prezentując proponowane rozwiązania dla przedsiębiorców.

Dotacje do wynagrodzenia pracowników mają być wypłacane przez Powiatowe Urzędy Pracy współdziałające w tym zakresie z Wojewódzkim Urzędem Pracy. Z pomocy będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy zanotowali spadek obrotów o co najmniej 30 %. W takim przypadku - jak tłumaczył marszałek Kosicki - dotacje mają być wypłacane w wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia wraz z pochodnymi. Jeśli spadek  obrotów wyniósł więcej niż 50 % dotacja na pracownika będzie mogła wynieść 70% minimalnego wynagrodzenia wraz z pochodnymi.  Dotacje mają być wypłacane przez 3 miesiące, przy czym wypłaty środków mają być realizowane tylko w stosunku do  pracowników, który ukończyli 30 lat. Poza tym pracodawca, który skorzysta z tej pomocy będzie musiał zobowiązać się do utrzymania zatrudnienia pracownika przez kolejne 3 miesiące.

 Drugim elementem „pierwszej” części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego to przede wszystkim nieoprocentowane pożyczki dla firm. Na tę część wsparcia  przedsiębiorstw samorząd województwa podlaskiego z funduszy unijnych wygospodarował 70 mln zł. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę