Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

Pomimo nowych rodzajów karniszy pojawiających się na rynku, karnisz pojedynczy wciąż stanowi jeden z najbardziej popularnych zastosowań do zawieszenia firan i zasłon. Specyfika karniszy podwójnych jest dobrze znana – zazwyczaj używa się je w pomieszczeniach, które mają zdobić dwa lub nawet trzy rodzaje zasłon. Kiedy jednak warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

Karnisz pojedynczy – tym bardziej w modzie! 

Karnisze pojedyncze stały się ostatnio bardzo popularnym elementem wystroju wielu domów. Wszystko za sprawą innowacyjnego podejścia do zaprojektowania karniszy, które obecnie nie są już masywne, przytłaczające i ciężkie, lecz wręcz przeciwnie. Obecnie nowoczesny karnisz pojedynczy to smukła i lekka kompozycja wykonana zazwyczaj z metalu, który w etapie produkcji zabezpieczony odpowiednim środkiem i malowany na dany kolor. Dzięki takiemu podejściu i wypuszczeniu nowej linii karniszy pojedynczych, klienci mogą cieszyć się elegancką formą pasującą nawet do małych pomieszczeń, potrafiącą wydobyć z wnętrza to co najpiękniejsze.

Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

Na pewno głównym czynnikiem wpływającym na decyzję, jaki karnisz wybrać – pojedynczy czy podwójny, będzie rodzaj pomieszczenia. Jeśli posiadamy nieduży pokój, w którym zawieszenie ciężkich zasłon wraz z firanami wywołałoby wręcz przytłaczające wrażenie, bardziej sprawdzi się karnisz pojedynczy. Drugą kwestią determinującą rodzaj karnisza, będzie tkanina, jaką chcemy zawiesić. Do pojedynczego karnisza można oczywiście zawiesić na krańcach zasłony, a w centralnym punkcie firanę, jednak może wywołać to efekt odwrotny do zakładanego. Nie stworzymy pięknego wnętrza, lecz je zmniejszymy optycznie. Karnisz pojedynczy sprawdzi się więc w sytuacji, gdy chcemy zawiesić tylko firanę lub jedynie zasłony. Będzie też polecany przy oknach, w których zamontowane są żaluzje pełniące rolę firany.

Jak wybrać karnisz pojedynczy? 

Przed zamówieniem karnisza pojedynczego trzeba najpierw spisać wymiary wnęki okiennej. Na stronach internetowych profesjonalnych sklepów z karniszami lub dystrybutorów publikowane są często poradniki, pokazujące jak dokonać pomiarów na karnisz. Trzeba bowiem pamiętać o długości wnęki okiennej, punktach w których zamierzamy zamocować wsporniki oraz na jakiej wysokości chcemy ulokować karnisz – wtedy musimy dowiedzieć się, ile centymetrów mają żabki – by następnie móc zakupić firanę lub zasłonę, które nie będą wspierać się o parapet lub podłogę. Warto wiedzieć, że jeśli kupimy zbyt długi karnisz, nie musimy go wymieniać poprzez zwrócenie produktu do sprzedawcy. Wystarczy, że samodzielnie przytniemy go na odpowiednią długość. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy dobrze prowadzimy pomiary szerokości wnęki okiennej i nie wiemy tak naprawdę, jak wybrać odpowiedni karnisz, skontaktujmy się z działem obsługi klienta. Możemy też przeczytać fachowe artykuły na ten temat "Karnisz pojedynczy do naszego mieszkania - podpowiadamy jaki wybrać"

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę