Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Oskarżona o dzieciobójstwo

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała o skierowaniu do Sądu Okręgowego w Łomży aktu oskarżenia przeciwko Katarzynie P. Kobieta na początku lipca 2019 roku w miejscowości Gawrychy – jak ustaliła prokuratura - działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonała zabójstwa swego nowo narodzonego dziecka.

Przypomnijmy, że ciało noworodka odnaleziono na początku lipca w pojemniku w ogrodzie jednej z posesji we wsi Gawrychy niedaleko Zbójnej. O podejrzeniu tragicznego zdarzenia śledczych powiadomił lekarz, do którego zgłosiła się 42-letnia kobieta po porodzie, ale bez dziecka.
W toku śledztwa ustalono, że bezpośrednio po porodzie kobieta spowodowała uraz okolicy potylicznej, a następnie ukryła dziecko, pozostawiając je bez należytej opieki, w następstwie czego doszło do jego zgonu.
Zarzut zabójstwa z art. 148 § 1 kodeksu karnego stanowi, że kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledczy przypominają, że w toku postępowania wobec Katarzyny P. stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę