Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kontrola kwarantanny ma być skuteczniejsza

- Teraz osoby poddane kwarantannie będziemy kontrolować w wybranych przez nas porach, bez zapowiedzi, nie tyle codziennie każdą osobę, ale wyrywkowo, nawet kilka razy dziennie te same rodziny – zapowiada Tomasz Krupa rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podkreślając, że osoby łamiące kwarantannę muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, wysokimi grzywnami.

Tylko minionej doby policjanci w województwie sprawdzili jak  kwarantannę domową realizuje 4 481 osób. 
- W dwóch przypadkach osób odbywających kwarantanny nie było w  miejscu zamieszkania – podaje Edyta Wilczyńska z KWP Białystok. 
W związku z tym policjanci prowadzą czynności wyjaśniające. Za złamanie nałożonej przez służby sanitarne kwarantanny w związku  z podejrzeniem zakażenia koronawirusem grozi kara nawet do 30 tysięcy złotych. Od początku kontroli kwarantann policjanci z województwa – według danych na wczorajsze późne popołudnie – prowadzili 59 czynności wyjaśniających w takich sprawach.

W dobowym raporcie policjanci informują także, że wczoraj, w związku z łamaniem zakazów m.in. przemieszczania się osób w transporcie publicznym, oraz gromadzenia się osób, zgłoszono im 44 interwencje. Zdecydowana większość z nich - 34 - nie zostały potwierdzone, a w przypadkach potwierdzenia łamania tych zasad nałożono 3 mandaty karne, oraz zastosowano 7 pouczeń.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę