Konsolidacja zadłużenia – 3 kroki do odzyskania płynności finansowej
Pożyczki i kredyty to zastrzyk finansowy, który znacząco ułatwia życie i pozwala na zakup niezbędnych przedmiotów czy usług lub podniesienie stopy życiowej. Często jednak zdarza się przeszacowanie własnych możliwości finansowych lub nieoczekiwane zdarzenie losowe zachwieje płynnością finansową. Na szczęście taki kredytobiorca nie stoi na z góry przegranej pozycji – instytucje bankowe mają instrumenty, pozwalające na w miarę bezbolesne przetrwanie trudnych chwil. Jednym z takich narzędzi jest kredyt konsolidacyjny. Co to jest i dla kogo jest przeznaczony?
-
Kredyt konsolidacyjny – co to jest?
-
Jaką ofertę wybrać?
-
Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna
Kredyt konsolidacyjny – co to jest?
Kredyty konsolidacyjne to swoiste koło ratunkowe dla dłużnika. Kiedy suma wszystkich zobowiązań jest większa, niż możliwości spłaty, bank po konsultacji z klientem przyznaje mu kredyt, który posłuży do spłacenia wszystkich innych pożyczek. Będzie miał on znacznie korzystniejszą ratę, dzięki czemu nie nadweręży kieszeni dłużnika i pozwoli na odzyskanie płynności finansowej. Oczywiście w związku ze zmniejszoną miesięczną odpłatnością spłacanie zadłużenia potrwa nieco dłużej, jednak nie wpędzi osoby zadłużonej w większe kłopoty. Również instytucje pozabankowe majaą w swych ofertach propozycje dla osób, które z różnych powodów nie chcą korzystać z usług banków.
Jaką ofertę wybrać?
Jeśli interesuje nas konsolidacja zadłużenia, pierwszym krokiem powinno być zapoznanie się z ofertą banków i wstępne wybranie najbardziej korzystnej oferty. Takie rankingi instytucji finansowych prowadzi Dom Kredytowy, można więc przejrzeć ich propozycje. Oprócz oprocentowania i wysokości kredytu dowiemy się również, jakie dokumenty będą niezbędne by otrzymać pożyczkę, dzięki której spłata zadłużenia będzie możliwie bezbolesna. Na stronie można również znaleźć kalkulator kredytowy, pozwalający na samodzielne dostosowanie wysokość raty i informację, na jak długi czas i przy jakim oprocentowaniu jest to możliwe. Trzeba pamiętać, iż kredyt konsolidacyjny może posłuży do spłaty tylko tych zobowiązań, które przekraczają nasze możliwości – niektóre możemy pozostawić bez zmian.
Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna
Czym różnią się te dwie formy sfinansowania swoich długów? Kredyty udzielane są przez banki, które wymagają od dłużników zaświadczenia o stałym zatrudnieniu i braku innych długów (co sprawdzane jest w bazach dłużników). Pożyczki to domena firm pozabankowych, które co prawda nie mają aż takich wymagań, jednak oprocentowanie pożyczonej kwoty jest w zamian nieco wyższe. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: https://domkredytowy.pl/ranking-kredytow-konsolidacyjnych/
tekst płatny