Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Antynagrody dziennikarskie za 2019 r. i... jeleń

Tradycyjnie na 1 kwietnia, czyli „święto” Prima Aprilis, Międzyredakcyjny Komitet Dziennikarski z Łomży rozdziela antynagrody za godne szczególnego napiętnowania działania z roku poprzedniego. Nagrody są absolutnie (nie)honorowe i bezwartościowe (w sensie niematerialne), a w zamyśle kolegium przyznającego je po raz ósmy, powinny przyczynić się do wykrzesania choćby iskierki myśli... W tym roku laureaci są indywidualni, w parach i grupowi. Jest też jeleń, którego stawiamy za wzór.

Oto przyjęty po protokół obrad MKD, które w tym roku, ze względu na koronawiorusa, odbywały się zdalnie.

Międzyredakcyjny Komitet Dziennikarski w ósmej edycji, obejmującej rok 2019, postanowił przyznać sześć Nagród PROPUBLIKABENY.

Wszystkie są równorzędne, a przyznane zostały tym, którzy kryjąc się za hasłem „pro publico bono”, czyli „dla dobra ogólnego”, dostarczyli swoimi działaniami najciekawszych tematów do dziennikarskiej pracy w ub.r..

I tak nagrodami postanowiono wyróżnić:

- Prezesa MPWiK za aqua-colę w kranach wzbogaconą o nowe, chlorowe aromaty. A także za doprowadzenie do tego, że miejscy radni robią wszystko, by nie próbować nawet tego wyjaśniać.

- Budowniczych obwodnicy Kupisk Starych, za stworzenie drogi, której od pół roku nie można oddać do użytku.

- Radnego miejskiego za transfer roku – położył na szali twarz i godność w zamian za kupioną drogo miejską ziemię i konieczność tłumaczenia wszystkich pomysłów wybranego sobie nowego szefa.

- Związki zawodowe ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży za skłonienie dyrektora do rezygnacji ze stanowiska po kilku miesiącach. Jak pokazał czas – w samą porę, żeby mógł uniknąć jeszcze większych kłopotów.

- Wiceprezydenta Łomży za balet (w duecie ze zwierzchnikiem), w którym jest miłość najpierw do Jarosława, potem do drugiego Jarosława, a jeszcze potem do Zbigniewa. Jest tam i zdrada, i gniew, i porzucenie, i wreszcie nielegalny związek z wrogami dotychczasowych obiektów westchnień.

- Twórcę i realizatora nowatorskiej koncepcji, aby miasto, które powstało dzięki rzece, nie miało legalnego miejsca, aby do tej rzeki wejść.

Ponadto nagroda specjalna trafia do jelenia z Czerwonego Boru, który wykonał lot przed samochodem i rozsławił tym samym Łomżyńskie. Przetarł szlak walki o ogólnopolski wizerunek miasta dla niedoszłych posłanek dających publicznie upust, dla Pięknych i Młodych, rozstających się z hukiem oraz z rękoczynami oraz (chociaż to już kolejny rok) dla austriackich sędziów bokserskich i sponsorów ich występu.

Wszystkie nagrody są absolutnie (nie)honorowe i nie wiążą się z żadnymi materialnymi dowodami ich otrzymania. 

Nagrodzeni mogą jedynie posługiwać się tytułem „laureat Nagrody PROPUBLIKABENY 2019”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę