Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Gminy razem na rzecz ograniczenia negatywnych skutków przekształcenia szpitala

43500 zł przekażą gminy z powiatu łomżyńskiego na wsparcie Pogotowia w Łomży współpracującej z nim Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. To jak określają samorządowcy wsparcie „na rzecz jednostek służby zdrowia, podejmujących działania ograniczające negatywne dla mieszkańców gmin skutki przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny do leczenia chorych zakażonych koronawirusem.”

Oto stanowisko Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Łomżyńskiego

My, Wójtowie i Burmistrzowie Gmin Powiatu Łomżyńskiego: Jedwabne, Łomża, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna i Zbójna, działając w imieniu samorządów naszych Gmin, wspólnie i zgodnie deklarujemy przekazanie środków finansowych na rzecz jednostek służby zdrowia, podejmujących działania ograniczające negatywne dla mieszkańców gmin skutki przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny do leczenia chorych zakażonych koronawirusem.

Ustaliliśmy, iż każda z naszych Gmin przeznaczy po 2500 złotych na pokrycie potrzeb Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, z wyłączeniem Gminy Przytuły, która przeznaczy kwotę 1000 złotych. Ustaliliśmy także, że każda z naszych Gmin przeznaczy po 2500 złotych na pokrycie potrzeb Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, która w związku z decyzją o przekształceniu szpitala, została włączona przez Wojewodę Podlaskiego od państwowego systemu ratownictwa i świadczy usługi na rzecz mieszkańców Gmin Powiatu Łomżyńskiego, z wyłączeniem Gminy Przytuły, która na ten cel przeznaczy kwotę 1500 złotych. 

Środki te zostaną rozdysponowane przez dyrekcję WSPR w Łomży oraz kierownictwo Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, której jednostką jest Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

Zapewniamy, że My, Wójtowie i Burmistrzowie Gmin Powiatu Łomżyńskiego, pozostajemy w stałym kontakcie z kierownictwem podmiotów leczniczych, medycznych oraz sanitarnych, zachowując gotowość do podjęcia koniecznych działań, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jednocześnie, rozumiejąc, że pandemia koronawirusa jest realnym zagrożeniem dla naszego społeczeństwa, apelujemy do mieszkańców, o przestrzeganie wprowadzonych przez Rząd Polski ograniczeń, sumiennego przestrzegania nałożonej przez służby sanitarne kwarantanny, oraz stosowanie zalecanych zasad ostrożności w tym w szczególności pozostanie w domach, jeśli nie ma konieczności wyjścia.

Podpisali:

 1. Adam Niebrzydowski Burmistrz Miasta i Gminy Jedwabne
 2. Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża
 3. Kazimierz Górski Wójt Gminy Miastkowo
 4. Grzegorz Palka Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród
 5. Rafał Pstrągowski Wójt Gminy Śniadowo
 6. Artur Wierzbowski Wójt Gminy Piątnica
 7. Kazimierz Ramotowski Wójt Gminy Przytuły
 8. Mariusz Soliwoda Wójt Gminy Wizna
 9. Elżbieta Parzych Wójt Gminy Zbójna
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę