Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Starosta Szabłowski: My mamy swoje obowiązki i musimy je wykonywać...

Główne zdjęcie
Lech Szabłowski starosta łomżyński

- Sesja odbędzie się. Wprowadzone ograniczenia dotyczą zgromadzeń, spotkań towarzyskich czy spontanicznych, ale nie dotyczą działania organów państwa i samorządu. Takie jest moje zdanie i opinia naszego prawnika - mówił starosta łomżyński Lech Szabłowski. Na dzisiejsze popołudnie w starostwie zaplanowana jest sesja Rady Powiatu Łomżyńskiego i zdaniem władz powiatu powinna się odbyć w tym terminie. - My mamy swoje obowiązki i musimy je wykonywać – dodaje starosta.

Przypomnijmy wczoraj, po ogłoszeniu przez Rząd Polski kolejnych obostrzeń, które mają powstrzymać rozprzestrzeniania się koronawirusa, w przewodnicząc Rady Miejskiej Łomży zdecydowała o przyspieszeniu planowanej na dziś sesji Rady Miejskiej. Komunikat o tym w miejskim BIP opublikowano o godz. 14.00, a o godz. 16 w wyznaczonym miejscu obrad stawiło się 12 z 23 miejskich radnych. Sesja odbyła się, choć zgłaszane były uwagi co do prawomocności obrad. 

Zupełnie podejście mają władze powiatu łomżyńskiego, gdzie także na dziś była wyznaczona sesja Rady Powiatu.
- My mamy swoje obowiązki i musimy je wykonywać – mówi starosta Lech Szabłowski, zapowiadając, że sesja ma się odbyć. - Nadzwyczajna sytuacja nie może sparaliżować działania. Nikt nas nie zwolnił z obowiązku pracy, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. 
Radni powiatu mają być rozsadzeni na bezpieczną odległość, przed wejściem na salę będzie płyn do dezynfekcji rąk, maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe. 
- Na sesję nie zapraszaliśmy, tak jak było w zwyczaju wójtów, a tylko radnych. Mamy bardzo ważne sprawy do podjęcia, w tym także przekazania środków na walkę z koronawirusem – tłumaczy starosta. 
Zgodnie z propozycją zarządu powiatu, jeśli zostanie zaakcentowana przez radnych, na ten cel zostanie przeznaczone 100 tysięcy złotych. Pieniądze – 80 tys. zł - miałaby zostać przekazane dla szpitala w Łomży na sfinansowanie budowy śluzy, o reszta dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży (12 tys. zł) i Grupy Ratowniczej „Nadzieja” (8 tys. zł), która została włączona do państwowo systemu  ratownictwa i wystawia cztery karetki pogotowia wraz z obsadą m.in. na potrzeby świadczonej przez szpital nocnej i świątecznej opieki  medycznej nad mieszkańcami Powiatu Łomżyńskiego. 

Posiedzenie Rady Powiatu odbyło się zgodnie z planem. Uczestniczyło w nim 10 z 17 radnych. Podjęto uchwały m.in. dotyczące zmian w budżecie w tym - zgodnie z wnioskiem zarządu powiatu przeznaczono 100 tys. zł na wsparcie placówek medycznych walczących z koronawirusem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę