Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Kolejny pijany głąb

Policjanci w Przytułach zatrzymali 31-latka, który jechał samochodem mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Okazuje się, że to mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, i nie była to jego pierwsza pijana jazda.

Jak przekazuje Urszula Brulińska  z KMP w Łomży mężczyzna ma już cofnięte przez sąd uprawnienie do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

Mimo to wczoraj wsiadł do samochodu marki hyundai i jechał nim. Gdy zatrzymali go w Przytułach policjanci z wydziału patrolowego badanie wykazało, że w litrze wydychanego powietrza ma 1,36 mg alkoholu. To przelicza się na 2,85 promila alkoholu w organizmie. Brulińska podaje, że po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony do domu, a jego samochód odholowany na parking strzeżony.  

Dla 31-latka ta sprawa się jednak nie kończy. Mężczyzna stanie przed sądem. Tym razem będzie mu groziło do 5 lat więzienia. 

Pomimo częstych kontroli i wysokich kar grążących pijanym kierowcom ciągle po drogach regionu jeździ ich bardzo wielu. W ubiegłym roku policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali 232 nietrzeźwych kierujących. Było to o 71 więcej niż w 2018 roku. W tym roku pijanych kierowców, który mieli w sobie więcej niż pół promila alkholu, załapno już blisko 40. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę