Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wygodna pożyczka w dobie Internetu

Zdarzają się sytuacje, gdy potrzebujemy sumy pieniędzy wykraczającej poza środki, jakimi dysponujemy w danym momencie z tytułu dochodów. Wbrew pozorom nie są to wcale okoliczności rzadkie, ponieważ nagła konieczność posiadania określonej kwoty może wynikać niejednokrotnie z drobiazgowych powodów. Leczenie kanałowe zęba, naprawa samochodu czy kupno nowego sprzętu AGD. Z reguły nie jesteśmy w stanie ich wszystkich przewidzieć w swoim budżecie. Takie wypadki może doświadczyć każdy z nas i warto wiedzieć, co w takiej sytuacji możemy zrobić, aby jak najmniej odczuć ich konsekwencje. Racjonalnym jest wobec tego przyjrzenie się możliwości skorzystania z ofert szybkich pożyczek.

Szybka pożyczka - co to jest?

Wydarzenia w Europie i na świecie związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 dowodzą, jakim przydatnym wynalazkiem jest Internet. Dawniej bowiem postrzegany był przede wszystkim jako źródło informacji i rozrywki. Teraz jednakże zauważamy coraz bardziej jego zastosowanie w takich dziedzinach, jak komunikowanie się (w tym służbowe), kontakty z różnego typu instytucjami, zakupy online, dydaktyka na odległość czy bankowość elektroniczna. Ostatnia domena jest dla nas szczególnie ważna, jeżeli bierzemy pod uwagę opcję zaciągnięcia pożyczki. Współcześnie pokutuje niestety nieprawdziwy obraz tego sposobu wsparcia finansowego. Klienci często miewają wątpliwości co do warunków zawarcia umowy, w tym obawiają się ukrytych w nich opłat, kosztów i odsetek. Nie jest to oczywiście niczym zaskakującym. Pożyczkobiorcy boją się oszustwa, nieprzyjemnych przygód z windykacją, w związku z czym tak istotna jest zapobiegliwość i rozważne przeglądanie ofert, najlepiej od wiarygodnych usługodawców. Pożyczka przez Internet na konto stanowi tutaj dobre wyjście, dzięki któremu możemy w wygodny i bezpieczny sposób zagwarantować sobie potrzebny zastrzyk gotówki.

Czym się różni pożyczka od kredytu?

Pożyczki pozabankowe, w tym te udzielane online, są przystępną alternatywą dla kredytów zaciąganych w instytucjach bankowych. Charakteryzują się równie wysokim stopniem bezpieczeństwa, a jednocześnie formalności niezbędne są sfinalizowania umowy są zredukowane do minimum. Pożyczkodawca nie wymaga od nas szczegółowych informacji, których stanowczo domagają się banki. Nie zostaniemy poproszeni o podanie stanu cywilnego czy liczby potomstwa. Nie będziemy również musieli powiadomić o formie zatrudnienia, co jest kłopotliwe zwłaszcza dla osób o stałym dochodzie, lecz pracujących na podstawie, załóżmy, umowy zlecenia. I wreszcie nie zostanie sprawdzona nasza zdolność kredytowa, jaka jest brana pod uwagę przy udzielaniu wysokich kwot kredytu.

Co robić, aby wybrać najlepszą pożyczkę?

Pożyczki udzielane przez Internet charakteryzują się dużą szybkością zatwierdzenia wniosku i otrzymania kwoty. Najczęściej czas oczekiwania nie przekracza 30 minut, a w przypadku najlepszy pożyczkodawców tempo usługi jest krótsze nawet o połowę. Warto jest przyglądać się tworzonym w tym celu specjalistycznym testom, jak dla przykładu rankingi pożyczek w 15 minut czy lista podmiotów oferujących najkrótsze czasy płatności. Na pewno okażą się znaczną pomocą i oszczędzą wielu wątpliwości.

Kiedy jesteśmy zainteresowani konkretną usługą i w przeglądarkę wpisujemy, dajmy na to, opinie o pożyczkach w Vivusie, w rankingach przyjrzyjmy się zarówno kwestiom dla nas zasadniczym, co pozostałym, częstokroć wpływającym na ocenę danego pożyczkodawcy. Bywa nieraz tak, że oferta, która spełnia nasze oczekiwania, w ostatecznym rozrachunku może okazać się mniej opłacalna niż inna, jakiej z początku nie poświęciliśmy uwagi. Istotnym zatem jest sumienny research listy usługodawców, by trafić na tego rzeczywiście odpowiednego.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę