Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Dla kogo materac piankowy będzie optymalnym wyborem?

Można sobie odmówić wielu przyjemności, ale nigdy nie powinniśmy kalkulować w przypadku snu, który jest miłym odpoczynkiem, ale też koniecznością fizjologiczną odpowiedzialną za normalne, zdrowe funkcjonowanie. Musimy więc postarać się, by zawsze przebiegał w sposób niezakłócony. Kluczowym czynnikiem jest tu dobór odpowiedniego materaca. Czy model piankowy to rzeczywiście optymalny wybór?

4lomza.pl 1.jpg

Materac piankowy - dlaczego to dobry wybór?

Czasem, mimo że długo śpimy, budzimy się zmęczeni, jakbyśmy ani przez chwilę nie zmrużyli oka. Jak to możliwe? Bardzo często odpowiedzialny jest za to źle dobrany materac. Zamiast dalej się męczyć lepiej go wymienić na model piankowy, który charakteryzuje się wieloma zaletami, między innymi niską ceną. To dlatego, że wypełniająca materac pianka poliuretanowa jest dość tania. Inną mocną stroną tego rodzaju materaca, jest możliwość wyboru jego twardości. Pianka dzieli się na różne gęstości, mamy więc do wyboru piankę termoelastyczną, włókno kokosowe i lateks.

Pianka termoelastyczna jest tak idealnie skonstruowana, że bez trudu dopasowuje się do wszystkich krzywizn ludzkiego ciała. W konsekwencji materac jakby zapamiętywał budowę swojego właściciela, co zapewnia prawdziwą wygodę i głęboki sen. Tak wyjątkowe właściwości są możliwe za sprawą dodawanych do pianki poliuretanowej składników polepszających jej wytrzymałość oraz elastyczność.

Hilding Rock and Roll - czym się charakteryzuje ten materac?

Szukając odpowiedniego materaca piankowego, warto zainteresować się szczególnie szwedzką firmą Hilding. Jej produkty, zwłaszcza materac Hilding Rock and Roll to najwyższa jakość, czego dowodem połączenie ze sobą pianek wysokoelastycznych, które idealnie dopasowują się do ciała, tworząc dla niego stabilne podparcie. Model Rock and Roll zapewnia dwie strefy użytkowe, dzięki czemu jedna ze stron jest twardsza (zielona), druga miększa (biała). Łatwiej więc dopasować twardość materaca do aktualnych potrzeb. Warto jednocześnie wiedzieć, że jego wnętrze składa się ze struktury otwartokomórkowej, co gwarantuje prawidłową wentylację. To nie tylko sprawia, że łatwiej utrzymać materac w czystości, ale i wydłużona zostaje jego żywotność.

4lomza.pl 2.jpg

Materac piankowy - dla kogo?

Materace piankowe zyskują coraz większą popularność wśród różnych grup ludzi, głównie z powodu plastyczności poliuretanu, który pozwala stworzyć miejsce do spania praktycznie dla każdej osoby. Jeśli więc zadajemy pytanie - dla kogo jest materac piankowy, można odpowiedzieć, że praktycznie dla większości, a więc nie tylko dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale i sportowców. Z drugiej strony materace piankowe są wręcz wymarzonym miejscem odpoczynku dla osób z problemami zdrowotnymi, które cierpią na przewlekłe bóle kręgosłupa, są w czasie rehabilitacji, czy mają problemy z wagą - zarówno nadwagą, jak i niedowagą.

Dla alergików?

Jak wspomnieliśmy, materace piankowe są tworzone z różnych materiałów, także z włókna kokosowego i lateksu, co stanowi doskonałą informację dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergię. Te składniki bardzo skutecznie ograniczają zbieranie się na materacu wszelkich alergenów. Jeśli więc nasz bliski cierpi z powodu jakiegoś nieprzyjemnego, utrudniające życie uczulenia, warto wspomóc go zbawiennym snem, kupując przyjazny dla niego materac piankowy.

Podsumowując, pamiętajmy, że w żadnym razie nie można lekceważyć problemów ze snem. Kluczowe jest zbadanie, co wywołuje te problemy - bardzo często się okazuje, że to właśnie źle dobrany materac. Model piankowy zmieni sen na lepsze, wpływając tym samym zbawienie nie tylko na nocny odpoczynek, ale i codzienne funkcjonowanie. Poszukując idealnego materaca piankowego, warto odwiedzić sklep sleepinghouse.pl.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.zdrowykregoslup.pl.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę