Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Kino już tu się zmieści

Budowane nowe centrum handlowo-usługowe na terenie dawnego dworca autobusowego jest coraz wyższe. Urząd Miejski potwierdził, że zmieniono pozwolenie na jego budowę m.in. zwiększając jego wysokość i kubaturę budynku „B”. Teraz jest ona niemal dwa razy większa niż pierwotnie miała być. To oznacza, że fizycznie mogłyby zmieścić się tu także sale kinowe, o czym w mieście „plotkuje się” od kilku miesięcy.

Latem ubiegłego roku na terenie dawnego dworca autobusowego u zbiegu Alei Legionów z ul. Gen. Władysława Sikorskiego rozpoczęto budowę centrum handlowo-usługowego. Ma się składać z dwóch budynków „A” i „B”. Ułożone są one w kształt litery „L”, przy czym ten pierwszy budynek miał być wyższy, a ten drugi niższy. Na początku marca, gdy na tym pierwszym układano dach, ten drugi budynek nadal rósł zaczynając przerastać pierwszy. Łukasz Czech z ratusza podawał wówczas, że na początku lutego do prezydenta wpłynął wniosek o zmianę tamtej decyzji udzielającej pozwolenia na budowę dwóch budynków usługowo-handlowych wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.
- Zakres planowanych przez wnioskodawcę zmian obejmuje zmianę wysokości części budynku „B” i dobudowę zewnętrznej klatki schodowej do części budynku „B”, co spowoduje zwiększenie jego kubatury – przekazywał 5 marca Czech zaznaczając, że „decyzja w tej sprawie nie została jeszcze wydana”.
Okazuje się że decyzja została wydana kilka dni później – 10 marca. Budynek „B” przy zachowaniu tej samej  powierzchni zabudowy 2.237,74 m2, i powierzchni użytkowej 4.033,58 m2, zwiększy swoją kubaturę z 12.600 m3 do 20.579,00 m3. Nowe pozwolenia zawiera także zgodę na dobudowę zewnętrznej klatki schodowej do części budynku „B”. 
Miejski urzędnik pytany: czy nowe pozwolenie dopuszcza urządzenie tu kina? Odpowiada, że w przedłożonym do zatwierdzenia projekcie budowlanym nie zmieniono funkcji budynku, na które inwestor uzyskał pozwolenie na budowę. Te funkcje są usługowo – handlowe. 

Zmiany kubatury budynku i dobudowa zewnętrznej klatki schodowej mogą potwierdzać przekazywane od kilku miesięcy „plotki”, że właśnie tu miałoby powstać nowe kino w Łomży. Uruchomić miałaby je sieć kin „Helios”, która należy do grupy Agora – wydawcy Gazety Wyborczej. Obecnie ma ona w całym kraju 49 kin także w mniejszych miastach. Jej przedstawiciel pod koniec stycznia odpowiadając na nasze pytania przekazał jedynie, że „informacje o wszystkich potwierdzonych planowanych inwestycjach znajdują się na www.helios.pl w zakładce „Inwestycje”. Jak tylko będziemy mogli podzielić się z Państwem oficjalnymi informacjami dotyczącymi kolejnych inwestycji – będziemy publikować je na naszej stronie oraz za pomocą komunikatów prasowych.”
Póki co są tam zapowiedzi otwarcia kin w Ostrowie Wielkopolskim, Żorach i Pile, a Łomży nie ma.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę