Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Komunikat w sprawie działań

W dniu 19 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się w trybie pilnym trzecie w ciągu bieżącego tygodnia spotkanie poświęcone ustaleniu doraźnych działań, które mogą podjąć lokalne samorządy w celu poprawienia trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się nasi mieszkańcy. Ustalono:

1. Wszyscy przedstawiciele samorządów zadeklarowali pomoc finansową dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

2. Podjęcie działań w celu spowodowania jak najszybszego rozpatrzenia wniosku Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży złożonego w ubiegłym tygodniu do Wojewody Podlaskiego w sprawie uruchomienia 24h gotowości karetki Pogotowia stacjonującej w Nowogrodzie oraz przydzielenia dodatkowych dobokaretek (karetka + zespół) dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży w związku  z pokonywaniem znacznie większych niż dotychczas odległości do szpitali położonych na terenie województwa.

3. Umożliwienia pacjentom z terenu naszego Powiatu dostępu do usług medycznych świadczonych przez Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce, które obecnie zostały wstrzymane.

4. Grupa Ratownicza Nadzieja podjęła się transportu pacjentów przyjmowanych w Łomży w ramach NPL (nocna i świąteczna pomoc zdrowotna) do wyznaczonych szpitali, odciążając w ten sposób Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

5. Grupa Ratownicza Nadzieja w najbliższych dniach podejmie się pobierania wymazów w kierunku na obecność koronawirusa SARS-Cov-2 i dostarczania ich do laboratorium, co obecnie jest wykonywane wyłącznie przez zespoły Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

6. Kierownik Delegatury NFZ w Łomży zadeklarował wprowadzenie rozwiązań ułatwiających dostęp do wyrobów medycznych dla pacjentów – wystawianie zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne drogą telefoniczną, e-mail, SMS.

7. Dobrowolne wpłaty osób fizycznych i prawnych mających możliwość wsparcia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży będą dokonywane na wyodrębniony do tego celu rachunek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, który zostanie wkrótce upubliczniony.

W spotkaniu udział wzięli:

1. Starosta Łomżyński – Lech Marek Szabłowski

2. Wicestarosta Łomżyński – Maria Dziekońska

3. Burmistrz Nowogrodu – Grzegorz Andrzej Palka

4. Wójt Gminy Łomża – Piotr Kłys

5. Wójt Gminy Miastkowo – Kazimierz Górski

6. Wójt Gminy Piątnica – Artur Wierzbowski

7. Wójt Gminy Przytuły – Kazimierz Ramotowski

8. Wójt Gminy Śniadowo – Rafał Pstrągowski

9. Wójt Gminy Wizna – Mariusz Soliwoda

10. Sekretarz Gminy Zbójna – Tomasz Chojnowski

11. Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży – Sławomir Szajda

12. Zastępca Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży – Mikołaj Czajkowski

13. Przełożona pielęgniarek odpowiadająca za średni personel medyczny Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży – Ewelina Potaś

14. Kierownik Delegatury NFZ w Łomży – Jerzy Cwalina

15. Powiatowy Lekarz Weterynarii – Leszek Wojewoda

16. Dyrektor Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży – Stanisław Studencki

17. Prezes Grupy Ratowniczej Nadzieja – ks. Radosław Kubeł

18. Pracownicy ds. zarządzania kryzysowego 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę