Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Marszałkostwo: Wsparcie finansowe i techniczne dla szpitala w Łomży

Główne zdjęcie
Zarząd Województwa Podlaskiego (fot. UM WP)

Urząd Marszałkowski w Białymstoku poinformował o przyznaniu dziś przez Zarząd Województwa Podlaskiego 168 tys. zł dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Pieniądze są przeznaczone na zakup sprzętu i aparatury medycznej, potrzebnej do realizowania świadczeń związanych z leczeniem pacjentów z COVID-19. Szpital w Łomży został wyznaczony przez wojewodę jaki pierwszy jednoimienny szpital zakaźny do zwalczania koronawirusa w województwie podlaskim.

Izabela Smaczna – Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego zaznacza, że w ubiegłym tygodniu należący do samorządu województwa łomżyński szpital na ten sam cel otrzymał prawie 600 tys. zł. i podaje, że łącznie na wsparcie szpitali wojewódzkich i wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego w związku z pandemią koronawirusa Zarząd Województwa wyasygnował 2 mln zł z własnych środków.

Zaznacza, że na wczorajszym posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody SP ZOZ Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespołowi im. J. Śniadeckiego w Białymstoku na użyczenie dwóch respiratorów na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Respiratory będą służyć pacjentom placówki w czasie realizacji przez łomżyński szpital funkcji szpitala zakaźnego. Do Łomży one miały trafić wczoraj, ok. godz. 15.00.

Izabela Smaczna – Jórczykowska podaje także, że obecnie Urząd Marszałkowski, jako instytucja zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego, priorytetowo podchodzi do rozliczania i wypłacania funduszy unijnych na rzecz realizowanych projektów szpitali województwa podlaskiego. 
- Najwyższy priorytet nadaliśmy wnioskowi o płatność o wartości 1,2 mln zł, złożonemu przez Szpital Wojewódzki w Łomży, który już poinformowano o zatwierdzeniu wniosku i wypłacie pieniędzy – przekazuje rzeczniczka marszałka.

Dodatkowe 22 miliony z funduszy unijnych
Kilka godzin później Urząd Marszałkowski poiformował, że Zarząd Województwa Podlaskiego, jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego, przeznacza 21,9 mln zł na działania związane bezpośrednio z przeciwdziałaniem skutkom epidemii COVID-19. Trafią one do podlaskich szpitali, które leczą zakażonych koronawirusem.
- Pieniądze te zostaną przeznaczone m. in. na realizację projektu pozakonkursowego dotyczącego inwestycji w infrastrukturę i zakup niezbędnego sprzętu do walki z epidemią koronawirusa na terenie województwa podlaskiego. W ramach projektu będą finansowane: aparatura medyczna i diagnostyczna, usługi remontowo-budowlane, tymczasowe obiekty kubaturowe związane z leczeniem i diagnostyką. Liderem projektu będzie samorząd województwa, a partnerami – szpitale zaangażowanie w walkę przeciw epidemii COVID-19. Projekt będzie realizowany w uzgodnieniu z Wojewodą Podlaskim - podano zaznaczając, że Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zastosował szybką ścieżkę pozwalającą na dofinansowanie tego przedsięwzięcia.

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę