Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dworczyk o przyczynach zawieszenia Krynickiej w PiS: Uległa niepokojowi i wywołała lokalny kryzys

Główne zdjęcie
Bernadeta Krynicka

Rozmawiałem o tej sytuacji z prof. Szumowskim i pan minister mówił, że jest to jedno z takich działań - mówimy o działaniach Bernadety Krynickiej - które wynika przede wszystkim z emocji, a nie racjonalnych przesłanek - tak Michał Dworczyk w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM tłumaczył przyczyny zawieszenia w PiS byłej posłanki partii, która skrytykowała ministerialną decyzję o przekształcenia szpitala wojewódzkiego w Łomży w placówkę zakaźną. - Uległa nadmiernemu niepokojowi i doprowadziła do sytuacji, która wywołała lokalny kryzys. Tak rozumiem decyzję o jej zawieszeniu - stwierdził Dworczyk.

Szef KPRM był też pytany o to, czy PiS poprze senacką poprawkę przyznającą zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 15. Dworczyk dystansował się od tego pomysłu. "Zawsze tego rodzaju rozwiązania są kompromisem między chęciami, a możliwościami budżetu państwa. Do tej pory nikt nie podnosił tego rodzaju argumentów" - stwierdził. Podkreślał, że obecna propozycja (zasiłek dla rodziców dzieci do 8. roku życia) jest przedłużeniem obowiązywania systemowych przepisów. Krytykował projekt opozycji. "Czy to nie są pomysły czysto polityczne? Populistyczne?" - pytał. "Jest pewna odpowiedzialność za przedstawiane polityczne propozycje" - dodał.

Więcej na RMF24.PL


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę