Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 grudnia 2024 napisz DONOS@

Zamknięta sesja Rady Miejskiej w sprawie szpitala

W południe w ratuszu ma odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Łomży. Sesja w całości ma dotyczyć sytuacji jaka powstała po przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny do walki z koronawirusem. Podano, że na obrady zaproszono m.in. Ministra Zdrowia, Wojewodę Podlaskiego, Marszałek Województwa, a także dyrektorów szpitali w Łomży, Kolnie, Grajewie, Wysokiem mazowieckiej i Zambrowie. Nie wiadomo kto z nich na obrady łomżyńskich rajców raczy przyjechać, ale już zapowiedziano, że nikt inny nie będzie mógł wejść na salę.

Sesję nadzwyczajną zwołano na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i grupy jego radnych. Program sesji obejmuje tylko dwa punkty. Pierwszy to „dyskusja na temat bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców w związku z decyzją Ministra Zdrowia o przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny”, a drugi przyjęcie stanowiska w sprawie przekształcenia.

W obecnej sytuacji to niewiele zmienia, ale warto, aby władze miasta wiedziały, że decyzję o przekształceniu szpitala w jednoimienny szpital zakaźny podjął Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, a nie Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. 

W projekcie stanowiska, które opublikowano wraz z wnioskiem jest protest przeciwko przekształceniu szpitala, ale nie ma – czego jednoznacznie domagają się pracownicy szpitala i mieszkańcy Łomży – żądania cofnięcia tej nieracjonalnej i merytorycznie w żaden sposób nieuzasadnionej decyzji Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego.   

Zgodnie z tym co napisano w projekcie stanowiska władze miasta mają zażądać od Ministra Zdrowia oraz Wojewody Podlaskiego „natychmiastowych działań zapewniających odpowiednie przeszkolenie i pełne wyposażenie w środki ochrony indywidualnej pracowników łomżyńskiego szpitala”. 

Będą domagać się również „zapewnienia odpowiedniej Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej oraz leczenia szpitalnego wszystkim tego wymagającym mieszkańcom naszego miasta i regionu.”

Co ciekawe w stanowisku napisano, że „decyzja ta spowodowała pozostawienie około 120 tysięcy mieszkańców Łomży i regionu bez specjalistycznej opieki szpitalnej”, ale już w następnym zdaniu czytamy ze zdziwieniem: „W szczególności oburza nas fakt, że takie rozstrzygnięcia zostały podjęte nie tylko bez konsultacji z lokalnymi władzami, ale również, iż o tym fakcie dowiedzieliśmy się z mediów.”

Dlatego zapewne dzisiejsze obrady Rady Miejskiej Łomży będą zamknięte dla mediów.

W załączniku publikejmy wniosek i projekt stanowiska RM.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę