Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Poseł Winnicki w sprawie łomżyńskiego szpitala

Poseł Robert Winnicki z „Konfederacji” także domaga się zmiany wskazania szpitala do walki z epidemią koronawirusa w województwie podlaskim z Łomży na Białystok. - Należy zakładać, że to właśnie Białystok, w którym jest sześć szpitali, będzie dotknięty największą ilością przypadków koronawirusa, a co za tym idzie - największa liczba jego mieszkańców będzie potrzebowała szybkiej pomocy – przekonuje w liście, który wysłał do ministra zdrowia i wojewody podlaskiego.

Robert Winnicki pochodzi ze Śląska, jest działaczem Ruchu Narodowego i od jesieni ubiegłego roku poseł na Sejm z województwa podlaskiego. Oto list jaki dziś wysłał w sprawie łomżyńskiego szpitala.  

Warszawa, 16.03.2020 r.

Sz. P. Łukasz Szumowski
Minister Zdrowia

Sz. P. Bohdan Paszkowski
Wojewoda Podlaski

Szanowny Panie Ministrze, Szanowny Panie Wojewodo!
Proszę o ponowne, pilne rozpatrzenie decyzji co do lokalizacji szpitala zakaźnego, dedykowanego do walki z epidemią koronawirusa w województwie podlaskim, w Łomży. 
Przemawia za tym szereg argumentów:
- lekarze sygnalizują zupełny brak przygotowania placówki do pełnienia tej funkcji,
- łomżyński szpital jest jedyną tego typu placówką w mieście i okolicy, 
- Łomża jest oddalona o ponad godzinę od Białegostoku, stolicy i największego skupiska ludności w województwie,
- w Łomży i powiecie łomżyńskim mieszka 110 tys. mieszkańców przy niemal 450 tys. w Białymstoku i powiecie białostockim,
- należy zakładać, że to właśnie Białystok, w którym jest sześć szpitali, będzie dotknięty największą ilością przypadków koronawirusa, a co za tym idzie - największa liczba jego mieszkańców będzie potrzebowała szybkiej pomocy.
Z uwagi na powyższe proszę o pilną zmianę decyzji zanim epidemia ujawni się na szeroką skalę w województwie podlaskim.

Z poważaniem 
Robert Winnicki
Poseł na Sejm RP


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę