Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

Narew i Pisa zamknięte dla wędkarzy. To nie koronawirus

W obwodach: rzeki Narew Nr 5, rzeki Pisa Nr 1 oraz rzeki Pisa Nr 2 nie ma możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb – poinformowało w piątek Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Powodem, w tym wypadku nie są ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ale wygaśnięcie umowy z dotychczasowym dzierżawcą łowisk.

Komunikat PGW Wody Polskie RZGW w Białymstoku
Komunikat PGW Wody Polskie RZGW w Białymstoku

- Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku informuje, że z dniem 28 lutego 2020 r. przestały obowiązywać umowy rybackiego użytkowania następujących obwodów rybackich: rzeki Narew Nr 5, rzeki Pisa Nr 1 oraz rzeki Pisa Nr 2 zawarte z Gospodarstwem Rybacko Rolnym „Projekt” - czytamy w komunikacie, który wczoraj został opublikowany na stronie internetowej bialystok.wody.gov.pl - Obecnie w obwodach: rzeki Narew Nr 5, rzeki Pisa Nr 1 oraz rzeki Pisa Nr 2 nie ma możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku przystąpiło do sporządzania operatów rybackich na w/w obwody, by zgodnie z art. 7 ust. 2 Ustawy o rybactwie śródlądowym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2168) wydawać zezwolenia na amatorski połów ryb.

Komunikat jest wielkim zaskoczeniem dla wędkarzy. Jak tłumaczą zakaz połowów obejmuje teraz Narew od ujścia Biebrzy powyżej Wizny, aż do okolic wsi Rybaki poniżej Nowogrodu. Problemem jest także fakt, że wielu z nich wykupiło już zezwolenia na połów ryb, które w sklepach wędkarskich w Łomży, ale także w Białymstoku rozprowadzał dotychczasowy dzierżawca. 
- Zapłaciłem za to ponad 150 zł i teraz gdzie mam odzyskać te pieniądze – złości się jeden z wędkarzy. - Dlaczego Wody Polskie  ogłosiły to dopiero teraz, jak umowa wygasła półtora miesiąca temu – pyta rozżalony. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę