Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Petycja w obronie szpitala

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki w Łomży

- Zwracamy się do Prezydenta RP A. Duda, Ministra Zdrowia Ł. Szumowskiego oraz Premiera M. Morawieckiego o nie przekształcanie szpitala wojewódzkiego w Łomży na szpital zakaźny – to tytuł petycji, pod którą zbiórkę podpisów w internecie prowadzą mieszkańcy oburzeni ujawnioną przez nas decyzją władz o wyznaczeniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jako jedynego w województwie podlaskim, który ma zostać przekształcony w szpital zakaźny do leczenia pacjentów z koronawirusem. Przypomnijmy jeszcze wczoraj MZ podawało, że ma to być Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, ale dziś decyzję zmieniono. Podpisów pod petycją przybywa lawinowo...

Petycja dostępna jest na serwisie https://www.petycjeonline.com/ 

Szpital Wojewódzki w Łomży to jedyny szpital jaki ma miasto powiatowe Łomża. Łomża to 65tys. miasto z przyległymi miejscowościami podmiejskimi, które też są liczne. Mieszkańcy powiatu nie należą do bogaty i ludzie nie są tak zmotoryzowani by dojeżdżać do Białegostoku. Natomiast szpitale w Zambrowie czy Kolnie są zbyt małe by przyjmowały chorych z 65 tys. Łomży. Ograniczona liczba personelu w tych szpitalach oznacza brak przyjęć chorych z Łomży. Wniosek jest jeden, że zostaliśmy pozbawienie opieki medycznej, a więc został złamany art. 68 Konstytucji Rzeczypospolitej Polski. (Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.).

  W związku z tym, My obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i mieszkańcy miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego ŻĄDAMY zmiany decyzji o przekształceniu szpitala na zakaźny i pozostawienie szpitala w dotychczasowej formie do dyspozycji mieszkańców powiatu łomżyńskiego i miasta Łomża.

Podpisać petycję można Tu


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę